Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kamionosok mekkora áramátalakí...

Kamionosok mekkora áramátalakítót szükséges venni kamionozáshoz, ha tv, laptop ellátásához kell?

Figyelt kérdés

Ha lehet valaki adjon infót,hogy hol érdemes venni .

A tv -vel kapcsolatban még annyit,hogy néhány elektronikai üzletben van szivargyújtós csatlakozású tv így lehet,hogy majd inkább azt választom.

De érdekelne ,hogy inkább 12 voltosat vagy 24 voltosat érdemes?


Köszi a válaszokat .



2015. aug. 10. 18:38
 1/8 Szirty ***** válasza:
54%

Nem vagyok kamionos, de azt hiszem lényeges hogy:


- Olyan TV-t vegyél amelyik akkora feszültségről is üzemel amennyi a szivargyújtó csatlakozóban van. Tehát ha 12V van ott akkor 12V-osat, ha 24V van akkor 24V-osat.

Ha ettől eltérsz, akkor csak a baj lesz vele.


- A laptophoz olyan átalakítót vegyél amelyik elbírja. A laptop adapterén ált. van teljesítmény adat. Ha az nincs akkor van szekunder fesz és áramerősség, ebből kiszámítható. Eszerint válassz, nem árt egy kis ráhagyás is. Általában 70-120W-os inverter egy laptophoz elég.

2015. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:
24v-osat vegyél.kb. 15 amperes csatlakozók vannak tehát max.360w-tal tudod leterhelni.nekem 350-es inverterem van,már 7 éves és semmi baja.szeretnék venni egy jobbat ami 12/24v-os de amíg el nem romlik addig sajnálni fogom rá a pénzt :)
2015. aug. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De ha áramátalakítóról akarnám a tv-ét használni akkor ha jól értem egy bekapcsolva 30 w-os fogyasztású kis tv-nek minimum 300w-os átalakítót kell vennem?
2015. aug. 10. 19:26
 4/8 szántóvető ***** válasza:
nem.egy 150w-os is bőven elég,asszem ez a legkisebb.de a laptop-töltő is fogyaszt meg ha van beltérid akkor az is szóval ne centizd ki,nem baj ha nagyobb az inverter.
2015. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Megnyugtattál nagyon mert más oldalakon volt aki azt írta 30w fogyasztású tv-hez vegyek 3000w-osat kb onnan használható a tv.
2015. aug. 10. 19:50
 6/8 Szirty ***** válasza:

"De ha áramátalakítóról akarnám a tv-ét használni akkor ha jól értem egy bekapcsolva 30 w-os fogyasztású kis tv-nek minimum 300w-os átalakítót kell vennem?"


Pusztán ahhoz nem kell.

Egy 300W-os inverter nem attól 300W-os, hogy mindenképpen 300W-ot fog fogyasztani.

A 300W-os inverter annyit fogyaszt amekkora fogyasztót rákapcsolsz. Ha az egy 30W-os TV, akkor 30W-ot fogyaszt (kicsit többet, mert van vesztesége is).

300W azt jelenti, hogy az inverternek az a maximális teljesítőképessége. Tehát maximum 300W-al lehet terhelni.

2015. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mint irják a 300 wattos az jó és 24 voltosat vegyél. Vagy 12/24 voltosat.
2015. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem már csak az lenne ezzel kapcsolatban a kérdésem,hogy a 300 w az 300w-os átalakító legyen vagy úgy legyen 300w ,hogy 600w-os de a folyamatos amit lead az 300 w. Mert a hirdetés mindig így írja Pl :- 300 Watt folyamatos terhelhetőség

- 600 Watt csúcsterhelhetőség és ezt 600w-osnak hirdetik.



Amúgy mindenkinek köszi a válaszokat és természetesen ment a pozitiv jel.

2015. aug. 16. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!