Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektrotechnikusok, villamosmé...

Elektrotechnikusok, villamosmérnökök, műszerészek? Szerintetek mi lehet ez, ami a képen van? Milyen elektronika, hogy hívják, mi a feladata?

Figyelt kérdés

Sajnos a képek szemcsések, de nincs rendes fényképezőgépem, csak ami a mobilomban van.

Alább a képek, 16 db.


ével:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Az első nyolc kép a kérdéses elektronika, a másik nyolc kép pedig a villanymotor, ami valószínűleg (szerintem) hozzá tartozik.

A "történethez" hozzá tartozik, hogy ezeket ma, amikor már unalmamban és a hőségtől nem bírtam magammal mit kezdeni, és elkezdtem keresgélni a padláson, a régi legóim között találtam. Valószínűleg még régen keverhettem be a legók közé, már több mint 12 éve nem is nyúltam a legóimhoz. Azóta közben volt egy aránylag súlyos amnéziám is, egy nagyon komoly vírusos fertőzés szövődményei között, így érthető, hogy semmire nem emlékszem belőle.

Viszont volt mellette egy lego-technikből összebarkácsolt billenőkapcsoló is, meg egy megkezdett doboz a motor méretére szabva, úgyhogy nagyon erős a gyanűm, hogy valamit akartam vele kezdeni.


Most amiatt is érdekelne az egész, mert ha jól hozzá tudnám kötni az elektronikához a motort, és beindulna, akkor valami alapszintü ventilátornak nagyon jól jönne, mégha nem is tudnék profi légcsavart csinálni hozzá.

Egyszerűen elviselhetetlen meleg van már nálam, még éjszaka is, annyira, hogy aludni sem tudok már két napja. És tudom, nem vagyok hozzáértő, de úgy tűnik, hogy annyi erő csak van ebben a villanymotorban, hogy az ágyam körül megforgassa kicsit a levegőt.


Az elektronikából is két szabad vezeték jön le, meg a motorból is. Az egyik ezek közül úgy lett visszacsavarva, biztos anno, amikor kezelésbe vettem, a rossz forrasztás miatt, meg az én ügyetlenségem miatt - gondolom - leszakadhatott.

Paraszti sejtésem, hogy ezeket kéne összekötni, csak sajnos azt nem tudom eldönteni, hogy melyiket melyikhez. A motorból kijövő két vezeték piros-kék színekkel meg van különböztetve, viszont az elektronikán nincs, bizonyára a szigetelés lecsúszott róluk.


Szóval van valakinek valami ötlete a dologhoz? Hogy miféle ez az elektronika, meg maga a motor? Az elektronika egyenáramot továbbítana, vagy redukált feszültségű váltóáramot?


Előre is köszönök minden választ!



2015. aug. 16. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Legó villanymotort én is használtam, de csak pár gumiszallaggal hajtottam vele legó autót. Szerinten nem passzolnak össze vagy ha igen, akkor az első adja az áramot a motornak?
2015. aug. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"vagy ha igen, akkor az első adja az áramot a motornak"


Tán nem ez tűnik logikusnak?!

Amúgy nem mernék fogadni, h. ez kifejezetten lego-motor.

Egyrészt mert ha passzol hozzá - és amúgy egy dobozból is túrtam fel ezeket -, akkor 230V-ról kell mennie, az pedig a veszélyfakrorok miatt nem stimmel. Másfelől pedig legalább 1 kilót nyom, ha érzésre jól becsülöm, és nagynak is tűnik.

Persze nem tartom kizártnak, h. Legóhoz adták, de fogadni se mernék rá...

2015. aug. 16. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elektronika egy sima zavarszűrő lesz, semmi több. A motort meg biztos hogy nem a legóhoz adták, mert az egy kézi robotgép motorja. Ahova fel lett rakva a legó, ott volt a motor kis hűtőventilátora. Ez nem való ventilátornak, mert a szénkefe kopik. Ráadásul olyan házat kéne építened hozzá, amin folyamatosa keresztüláramlik a levegő, ezzel is gondoskodva a hűtésről. Nem érdemes azon a pár ezer forinton spórolni, amiért már kapsz egy ventilátort.
2015. aug. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!