Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha van egy 12.6V os akumulátor...

Ha van egy 12.6V os akumulátorom és telefont akarok tölteni vele akkor elég csak egy feszültségosztót készítenem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha van egy 12.6V os akumulátorom és telefont akarok tölteni vele akkor elég csak egy feszültségosztót készítenem?


Vagy ez így nem elég?


És ha elég akkor 5,02V tól nem lessz baja a telefonomnak ugye mert szerintem az a 0,02V nem sok plusz?


A válaszokat előre is köszi.



2015. aug. 22. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem elég. Legegyszerűbben egy szivargyújtó töltővel oldhatod meg.


[link]


(az 5,02V honnan pottyant elő?)

2015. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12,6V-ból csinálhatsz LM7805 segítségével stabil 5V-ot, ami pont jó a telefon töltésére.
2015. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat


Az 5,02V onnan jött hogy a feszültségosztót nem tudtam beállítani kerek 5V ra és csak annyi jött

2015. aug. 22. 19:31
 4/13 A kérdező kommentje:
Az LM7805 nél a 1.5A az a bemenet max vagy a kimenet?
2015. aug. 22. 19:33
 5/13 A kérdező kommentje:
Márcsak azért mert 3A es az aksi kimenete
2015. aug. 22. 19:34
 6/13 anonim ***** válasza:

A telefon akku lihium-polymer vagy lithium-ion, amelyet nem elég egy stabilizált fesz. értékkel tölteni, ugyanis ha sűrűn csinálod ezt, fel fog robbanni. ( ! )


Ezeket az akkukat bizonyos ideig CC ( áramgenerátoros ), ill. CV ( fesz.generátoros ) üzemmódban kell tölteni! Ehhez speciális IC-ket alkot pl. a Texas Instruments. Ha egy ilyen IC-t megveszel, azt csak meg kell kínálni a bemenetén 3-30 Volt közötti fesz. értékkel, amiből varázsol neked több kimeneten, 3.3 Voltokat amik 1-1 cella töltésére alkalmasak. Sok sikert!

2015. aug. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1,5A a kimeneti áramot bír, annak jónak kell lennie a töltéskor. Esetleg egy kisebb hűtő bordát tehetsz rá.


#6/6 A telefonba be van építve töltésvezérlő ic. Hiszen a rendes mobiltöltő adapter is csak egy stabilizált kapcsolóüzemű rezonális táp

2015. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A legjob begy szivargyújtós töltő, azzal nem kell sokat barkácsolni és azonnali megoldást ad. És feszültségosztóval nem lehet a pontos feszültséget tartani változó terhelés mellett.
2015. aug. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

AZ akku kimenete nem 3A. Legfeljebb a kapacitása 3 Ah, de ha rövidre zárnád, az akku felrobbanásáig ott folyna akár 60-70 amper is.

7805 felejtős, többet melegítene el magán, mint amekkora a hasznos teljesítmény lenne. 40% körül lenne a feszültségstabilizálás hatásfoka. Mondanám hogy építs egy kapcsolóüzemű feszültségátalakítót, de azt meg olcsóbb megvenni USB-s szivargyűjtós töltőként.

2015. aug. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#7


Bocsánat, én értettem félre, azt hittem csak egy akksit akar tölteni.


#6 voltam.

2015. aug. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!