Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes lenne elindulni...

Érdemes lenne elindulni játékfejlesztőként?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék játékfejlesztő lenni. Eddig 2 játékot készítettem,és tudom hogy mit hogy kell,tehát tudnák profibb játékokat is csinálni. Érdemes lenne a játékfejlesztés terén elindulni?(13/f)

Értek is a számítástechnikai dolgokhoz,de maga a kérdés az lenne hogyha nagyon szeretnék játékfejlesztő lenni akkor lehetne esélyem nagyobb játékfejlesztő céggé fejlődni? (Tudom hogy rengeteg tanulás és munka kell ehhez.)

Előre is köszönöm.



2015. aug. 24. 23:57
 1/5 |Orfeusz| ***** válasza:
Egyből játékfejlesztőnek nem tudsz, de ha érdekel, akkor informatikus / mérnökinformatikus iráányba nem hülyeség tanulni. Azért a játékfejlesztés nem egy olyan egyszerű dolog, amit 13 éves fejjel ki lehet tanulni. Viszont ha ezt szereted csinálni, jó pálya lehet.
2015. aug. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyáltalán melyik ága érdekel? Mert a játékfejlesztő nem ezermester, hogy egymaga csinál mindent - van programátor, grafikus, hangtechnikus, pályatervező, jobb játékoknál még történetíró is.
2015. aug. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

hát, azért megnézném az általad, 13 éves zseniként programozott 2 játékot :D

nem akarok rosszmájú lenni, ráadásul bukhatok is, ha te vagy az új szász marci.


egyébként úgy '94 körül én is csinálgattam játékokat a jóöreg klik & play-el. olyan 11 éves lehettem. akkor eltökéltem, hogy programozó leszek. meg is vetettem egy 1110 oldalas könyvet a BASIC nyelvről. az első fejezet végéig jutottam, ott elfogyott a türelmem. viszont szuperül le tudtam programozni az első demomat, ami annyit tudott, hogy kiírta kék betűkkel a HELLO WORLD-öt.

2015. aug. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy az életkor nem minden, de azért engedd meg, hogy kicsit szkeptikusan álljak ahhoz, hogy te 13 évesen vérprofi játékokat tudnál készíteni. (Az, hogy Game Makerben összekattogatsz valamit, tutorial alapján Unityben képes vagy valami egyszerű alkalmazást összedobni, és esetleg írtál már Snake-et FreePascalban, az még nem jelenti azt, hogy értesz a játékkészítéshez.)


De tekintsünk el ettől az "apróságtól", hogy valószínűleg nagyon túlértékeled a tudásodat és képességeidet.

Játékfejlesztőnek menni nem könnyű. Az az alap, hogy vérprofin tudsz programozni, a grafika terén sem tojod össze magad, és megvan benned a szükséges kreativitás. De így is baromi nehéz egy nevesebb fejlesztőgárdába bejutni, és elég nagy szerencse is kell hozzá.

Önálló játékfejlesztő céget alapítani meg meglehetősen vakmerő dolog. A 80-as években tényleg elég volt, hogy ha valaki kreatív és tehetséges, akkor tényleg lehetett a semmiből érkezve világhírű programozóvá válni. De ma, amikor egy valamire való játék kifejlesztése évekbe, és dollármilliókba kerül, és még így is csak ritkán sikerül valami új játéknak befutni, a semmiből érkezve játékfejlesztő cégként a piacra berobbanni majdhogynem esélytelen.

2015. aug. 25. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 25. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!