Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A haverom ki szedte a földet...

A haverom ki szedte a földet és a nullát a wagókból és a nulla megrázta nem fázis hanem nulla ez miért lehetett? Már nekem is volt 2 szer hogy a nulla rázott.

Figyelt kérdés
2015. szept. 1. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Feszültségemelkedés a jelenség neve. Terhelt illetve alulméretezett hálózaton fordul elő, főleg ha az áramszolgáltatói hálózat alátámasztó földelése(i) hibás. A nulla ilyenkor igyekszik a fázisfeszültség felére emelkedni.

Vagy nem a bejövő nullát fogdosta, hanem a bekapcsolt fogyasztóét. Akkor meg szimplán barom.

2015. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy az is előfordulhat, hogy volt egy nagyszerű mester, aki sajátosan értelmezte a vezetékek színkódolását, és kék vezetéken vitte a fázist. Dolgoztam már ilyen "villanyszerelő" után, akinek papírja is volt.
2015. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Apám csinálta mert villanyszerelő A vezeték nincs alul méretezve és a szinek is rendben vannak
2015. szept. 2. 12:11
 4/6 Szirty ***** válasza:
100%

Pl. mert a megszakított vezetéken nem a betáp, hanem az elmenő oldali vezetéket fogta meg.

Az pedig keményen tud rázni ha az elmenő oldalon bármilyen fogyasztó be van kapcsolva.

Mivel ilyenkor a megszakított nulla elmenő oldalára a fogyasztón keresztül visszajut a fázis :-)


Más szóval: Ilyen megszakítás esetén az elmenő oldal abban a pillanatban már NEM nulla vezető, ekkor már csak a betápláló oldalon az.

2015. szept. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Apám csinálta mert villanyszerelő"


Nem tesz semmit.

Érintésvédelmi felülvizsgálataim során számos alkalommal találkozok akár új szerelésnél is különböző hibákkal.

Egyszer magam is jártam úgy , hogy csak utólag sikerült rekonstruálnom hogy miért rázott meg az áram, amikor lekapcsoltam a bojlerhoz tartozó biztosítót, rálámpáztam a feszmentes vezetékre, majd kikötöttem a bojlerből. Ezzel egy időben megrázott a bojler és egy nagy csattanás kíséretében felrobbant a telefon az előszobában.

Kiderült, hogy a pincében egy helyen a szögre akasztott függönnyel át lett ütve a telefon vezeték szigetelése, illetve az elektromos vezeték. Az épület földelővezetéke elcsattant, csak a nulla tartotta alacsony potenciálon az EPH-ba kötött dolgokat a bojler vezetékén át. Addig a pillanatig míg szét nem szedtem.

2015. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nulla rázhat! Többek között ezért is van szigorúan elkülőnítve a védőföldtől. A nulla vezető megszakításának elég komoly feltételei vannak, főleg ha 3 fázisú a táplálás és az van szétosztva egy lakásban. Ezért kell minden ilyen szerelés előtt feszültségmentesíteni.
2015. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!