Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy fa epuletbe villanyt...

I_andris kérdése:

Egy fa epuletbe villanyt szereltem, tomor vezeteket huztam tuzallo gegecsobe, a dugaj vonalat 2,5mm vezetekkel, a vilagitast 1,5 el. Jol elosztva tobb aramkorre. ?

Figyelt kérdés
Szerintetek lehet problema, hogymuanyag tuzallo gegecsobe huztam es nem fembe? Tuzveszely szempontjabol kerdem?

2015. szept. 7. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem! Egy fa épület is sok esetben védőcső nélkül van kábelezve, amennyiben a szerkezet engedi, hogy a fa burkolatok közé tedd a kábelt, mint pl. egy gipszkarton falnál. Hiába előírás a védőcső használata a legtöbb esetben nem alkalmazzák. Az, hogy tűzálló csőbe tetted, az meg pláne korrekt. Nem kell aggódnod, jól csináltad, nyugodtan aludhatsz.

A villamos tűz ugyan nagy veszélyfaktor, de azért kicsit túl van ám misztifikálva a dolog, olyan kb. mint a kocsiból kidobott égő csikk és az erdő tűz esete. Az esetek többségében feltételezik a villamos tűzet, mikor leég egy ház a nullára, akkor nehogy már bárki is megmondja nekem, hogy azt 100%, hogy villamos tűz okozta. Ja, hogy mert alul volt biztosítva, meg sodrott kötés kupolfixel (remélem már feldobta a talpát az, aki kitalálta) meg alcsi, ilyenekből indulnak csak ki, a legritkább esetben látják csak 100%-ig, hogy azt villamos tűz okozta, (nem azt mondom, hogy nem lehet biztosan állítani!) de a legtöbb esetben feltételezés, mikor nem találnak más okát, akkor azt kezdik vizsgálni s ha találnak a mai szabványoknak, mai gépek használata mellett nem megfelelő szerelést, illetőleg a már említett túlterhelést, akkor kijelentik, hogy az volt.

2015. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem kabelt hanem simma tomor rez vezeteket huztam a tuzallo muanyag gegecsobe, ugy se lesz semmi problema?
2015. szept. 12. 07:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen értettem! Nem lesz gond, a kábelt azért hoztam csak föl, hogy tudd, hogy sok esetben nincs semmiféle tűzálló védelem.
2015. szept. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom!!!
2015. szept. 13. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!