Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám az egyik operáci...

Hogyan tudnám az egyik operációs rendszerem törölni? Többi lent .

Figyelt kérdés
A lényeg az , hogy 2 op rendszerem van . Egymás mellé telepítettem őket de az egyik már számomra felesleges de eddig nem találtam arra megoldást , hogy hogyan tudnám azt uninstallálni . Ebben kérek segítséget . Válaszotokat előre is köszönöm . :)

2015. szept. 11. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

3 lehetőség van.

1.Ha egy Linux disztró és egy Windows van egymás melett.

Windows törlése:Linux alatt törlöd a Windows-os particiókat majd a terminálba:sudo update-grub és eltünik a grub-ból is.

Linux disztró törlése:Parititon Master nevű programmal törlöd a Linux particiókat majd telepítő lemezről bootolsz és belépsz a parancssorba(számítógép javítása menü)és beirod:bootrec.exe/fixmbr

bootrec.exe/fixboot

És csak a Windows fog elindulni.

2. lehetőség:Ha 2 Linux disztró van.Gparted nevű programmal kitörlöd az egyil Linux disztró particióit majd a terminálba: sudo update grub.

3. lehetőség:Ha 2 Windows van.A Partition Master nevű programmal törlöd az egyik Windows particióját és az EasyBCD nevű programmal meg törlöd azt a bejegyzést amit nem használsz(Windows-t)és kiveszed a pipát a "rendszer kiválasztási menü-nél".

Így csak 1 Windows indul el.

2015. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel úgy döntöttem a Windowsom is leváltom ezért úgy döntöttem torlom minkét rendszert. A lényeg az , hogy van egy program ami mindent töröl a merevlemezről . Kiírom egy cd/dvd-re majd bootolok róla és mindent törlök. Majd felrakom a magamnak kívánt rendszert. Szerinted ez mennyire jó ötlet ? :) (az "adataimat" nem féltem , maximum a képeimet kimásolom egy pendrivera) .
2015. szept. 11. 20:36
 3/4 anonim ***** válasza:
ha mind a kettőt törlöd,azt a telepítéskor simán meg tudod csinálni.
2015. szept. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha értem tehát megkérdi a rendszer , hogy leváltsa e mindkettőt gondolom . Köszi de azért előtte megtisztítom a merevlemezt . És akkor a kiírt op rendszerről bootolok és telepítem. Köszönöm a válaszokat. :)
2015. szept. 11. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!