Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autóba wifi? Hogyan lehet ez?

Autóba wifi? Hogyan lehet ez?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel hallgattam a Morning Show című rádió műsort és ott mondta Sebestyén Balázs, hogy volt olyan autója amibe volt wifi. Hogyan lehet ez? Szeretnék én is wifit az autómba, hogyan csináljam?

2015. szept. 24. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Pl. egy okostelefonról megosztod wifin a mobilnetet.
2015. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül ?
2015. szept. 24. 18:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 ne viccelj mar az emberrel, az nem speciel autos wifi, csak egy sima mobil megosztas!


Az igazi jo megoldas egy 4G (esetleg 3G) mini router aminek van 12V-os bemenete. Tobbfele megoldas van, kezdve ezzel:

[link]


De megteszi egy ugynevezett "Travel router" is egy megfelelo gyujtos adapterrel.

[link]


Vagy ha van kedved barkacsolhatsz egy barmilyen 3G ruterhez egy 12V-os cigaretta adaptert, esetleg meg be is lehet kotni az auto kabelezesebe. De ahhoz inkabb vidd szakihoz, egyebkent kigyulhat az auto ha valamit elkotsz.


Meg valami: ha a ruternek a 3G antennaja leszerelheto akkor jo ha egy tetoantennat is szereltetsz a kocsira, jobb lesz a 3G (4G) jel.

2015. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. szept. 24. 20:52
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
0%

Az autóba figyelni és vezetni kell, nem internetezni. Ha nem ezt teszed, könnyen kinyírhatod magadat és más ártatlan embereket.

Én már voltam kórházba mások felelőtlensége miatt, nem sokon múlott hogy maradandó nyomorúságot szerezzek! Köszi, nem kérek belőle még egyszer!

Rakj be egy laptopot USB -s mobilnettel, állj félre egy parkolóba, és éld ki magad. Utána folytasd tovább a vezetést maximális figyelemmel.

Autóba Wi-Fi?! Azt is sittre vágnám, aki kitalálja, nem csak azt aki engedélyezi!

2015. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 totál félreérted az autós wifi fogalmát !


1. Minden utas wifizhet, nem kell külön mindenkinek drága mobilnet

2. Ha 4G routert szerelsz be akkor a 3Gs mobillal is 4G sebességgel tudsz netezni. Ez sokat számit pl online videónál.

3. Kirándulásnál a család egy előfizetésen netezhet nem négyen.

4. Ha tetőantennát szerelsz a 4G jelfogónak feldobja a jelerősséget. Nem fog szakadozni a net menet közben.

És még sorolhatnám.

2015. szept. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5. Mobil nélküli sima wifis táblagéppel is netezhetz bárhol az autóban vagy annak a közelében.

6. Bizonyos esetben jól jöhet egy jó netkapcsolat a gps navigácionak. Például ha gyorsan kell frissiteni valamit rajta.

2015. szept. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5 nyugi van gyermekem, én még nem is mobilozok vezetés közben, csak az utasaimnak szeretnék kedveskedni.


Köszi a válaszokat.

2015. szept. 26. 21:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Taxiban tényleg jó üzleti fogás lenne, kiteszed hogy Wifi Inside, csak ugy fognak dőlni az utasok! Főleg külföldiek akiknek drága a roaming net.
2015. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!