Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kössem be a házimozi...

Biohazardxxx kérdése:

Hogyan kössem be a házimozi erősítőmre a 2x8 ohm-os hangszórómat ha az erősítő is 8 ohm-os?

Figyelt kérdés

Csináltam egy házimozi subládát amiben van 2x120w 8ohm-os kevlár hangszóró de a bekötésnél elakadtam mert nem tudom hogy sorosan vagy párhuzamosan kössem. Az erősítő 8ohm-os.

Bocsi ha butaságot kérdezek de szükségem lenne egy hozzáértő válaszára.



2015. szept. 26. 19:28
 1/4 dirtboy ***** válasza:

azt nem érdemes rákötni,párhuzamosan már tönkre vághatod az erőt mert 4ohm lesz,sorosan meg elég gyenge lesz az erősítő mert 16ohm lesz.

2x4-2x6ohm lett volna jó sorosan.

2015. szept. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát igen 2x4 ohm-os hangszóró lenne jó mert gyárilag is a ládába azt irják de hát 2x8ohm-os hangszóróm van itthon amit felakartam használni.... szóval akkor sorosan kellene kötnöm mert akkor a két hangszóró 16 ohm lesz és az erősítő megmarad 8 ohm viszont igy akkor a 100wattos kimenetem mondjuk fele annyit fog leadni...


Lényeg a lényeg hogy vagy az erősítőt gyilkolom le a párhuzamossal vagy a sorossal legyengítem az erősítő teljesítményét de akkor nem mehet tönkre semmi.


Akkor a legjobban úgy járok ha csak 1 db hangszóró menne igaz?

2015. szept. 26. 19:55
 3/4 dirtboy ***** válasza:
igen,akkor lenne rendesen kihasználva az erősítő
2015. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
basszus csak az bánt hogy találtam 2db sbx 2030 hangszórót a padláson amit vagy 10 éve vettem és ráfelejtettem hogy van... padig a kettő biztos nagyot szolt volna együtt egy ládában :D volt annó ebből 40cm-es amit házibulikra használtunk és olyan ládát építettünk neki hogy a 60m2-es helységben az üveget szinte kirobbantotta és mindössze egy 2x120wattos erölködővel hajtottuk meg. :D
2015. szept. 26. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!