Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv. Van nekem egy LG HXD5...

Csocso Ujvári kérdése:

Üdv. Van nekem egy LG HXD5 External hdd. Nevű külső taroloegysegem (500 GB). Valami gond van vele mert mikor bedugom a gépbe semmi se történik valaki segítenie hogy mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Vincseszter, memoria, kártya, LG, HXD5

2015. okt. 12. 15:58
 1/2 Trafó1 ***** válasza:
nem biztos, hogy a külső vinyóval van gond , próbálj meg egy másik bemenetet, vagy újra indítást, másik adatkábelt stb, másik gép pl.
2015. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 GiliMumus válasza:
Én szaküzletben vásároltam ezt az LG márkát régebben. Sajnos kb. egy év múlva egy 1 TB-os a PC-hez csatlakozás után csak kattogott, több gép sem érzékelte és érzékeli meghajtóként. A rajta lévő nem kevés adatot hogyan és miből tudom visszaszerezni? Az utána vásárolt 500GB-os készüléknél pedig szó szerint eltűntek az előtte rámásolt adatok. Nem merek rá semmit sem átmásolni, vagy áthelyezni, "mert köddé válik". Sőt, itt előfordult olyan, hogy csak akkor volt hajlandó működni, ha formattálom, mert a PC kiírta, hogy tele van, vagy üres? , ismeretlen fájlformátum, az eszközön lévő adatokat nem lehetett megnyitni. Így itt is adatok távoztak az örök vadászmezőkre. Formattálás után a gép is érzékelte meghajtóként. "Megjavult"? Jó lenne adatmentést végrehajtatni adatmentő céggel, az 1 TB-os merevlemez esetében, de nagyon sokba kerülne és lehet, hogy nem lenne értelme. A hibákat nem hiszem, hogy a készülékhez mellékelt segédprogram vagy driverszoftver hiánya okozta, vagy okozhatta, a termékek dobozaiban nem volt emlékeim szerint, az eladó csak az USB-s Y kábelt mutatta nekem. A merevlemezek USB-s mivoltára tekintettel a PC-k plug und play felismerik. Mindig azt ajánlják, hogy fontos adatainkat lehetőleg külső meghajtókon tároljuk, készítsünk biztonsági másolatot külső meghajtókra. Vásároltam egy 64 GB-os pendrive-ot. Működik hibátlanul. A csomagolása hátulján szerepelt az , hogy a készüléken tárolt adatok "meghibásodása" miatt (tehát, adatvesztés esetén) semmilyen felelősséget nem vállalnak! De legyünk "nyugodtak, hogy adataink megbízható helyen, külső tárolókon "biztonságban" vannak!
2019. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!