Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Olaszországban, azon belül...

Olaszországban, azon belül Szardíninán szeretném nézni műholdról (EUTELSAT 9A) a közszolgálati magyar adókat – M1, M2, Duna TV. De nem sikerül sehogy sem beállítani?

Figyelt kérdés

Volt itt egy régebbi, jól működő beltéri egység parabolával, de az Eutelsat 9A műholdon nem sikerült megtalálnom a magyar csatornákat. Vettem egy újabb típusú MPEG4 formátumot is ismerő beltéri egységet, de azzal sem jártam sikerrel. Talál ugyan rengeteg csatornát, de a magyarok közül egyiket sem. Kiválasztottam keresésre a transponderek közül a 11958 MHz/SR: 27500 Ms/s-ot, de ott sem találta meg. Vertikális polarizációt, kelti 9°-ot beállítottam. Mindenütt azt olvasom, hogy ennek a transpondernek 62-es a száma. Nekem alapból viszont nem oda osztja ki, hanem 22-esnek. Ez okozhat gondot? Megpróbáltam azt is, hogy manuálisan átállítom a 62-es a fenti paraméterekre, de az sem segített.

A 2/3 FEC értékét sehol sem tudom beállítani, vagy ezt nem is lehet/kell?

A jel minősége ennél a műholdnál 90%, az erőssége 60%.

Tudna valaki segíteni, mi lehet a gond?



#műhold #transzponder #EUTELSAT 9A
2015. okt. 24. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy mi a száma, s a FEC-et sem szokás a boxoknál állítható paraméterek közé tenni, szóval elvileg elégnek kellene lennie annak, ha a 11958V-t lekeresed s a 27500 Sr is jó érték, én arra tudok csak gondolni, hogy az antenna van rosszul beállítva. Állj rá az adott frekvenciára, majd először a fejen próbálj forgatni egy picit az óramutató járásával megegyező irányban, lényeg, hogy a fejnek "dőlnie" kell egy kicsit... Ha nem hoz eredményt, akkor nagyon óvatosan állíts az antenna dőlésszögén (fel-le), ha ez se hoz eredményt, akkor ismét vissza egy másik frekvenciára, lődd be a dőlésszöggel, s a fej forgatásával a legjobb értéket, majd ismét vissza a közszolgálatik frekvenciájára, s próbáld az antennát mozgatni, nagyon lassan jobbra-balra. Ha ez sem hoz eredményt, akkor cseréld ki a koax kábelt, ki tudja milyen régi...
2015. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, igen, azért az kimaradt, hogy 100%, hogy keleti 9 fokra néz az antenna? Azon frekik, amiket letudsz keresni, azokon valóban azok a csatornák vannak, amik a 9A-n vannak? Csak mert ugyebár a frekvenciák megegyezhetnek más-más műholdon lévő frekvenciákkal is, így meggyőződni erről csak úgy tudsz, hogy lekeresel egy olyan frekit, amin kapsz jelet, majd megnézed, hogy a csatornák neve egyezik-e azzal, ami a 9A-n van. [link]
2015. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A tükör most elvileg a Hotbird ABC műholdra van állítva. Szemre úgy tűnt, hogy rendben van, ezért ahhoz előre nem nyúltam. Próbáltam másik kábelt is. Én is arra gyanakszom, hogy a tükör nem jó irányba néz. Csak az elején megörültem, mert az Eutelsat 9A kiválasztása után nem 0 volt a térerő, hanem ahogy írtam, teljesen jó értékeket írt ki. Úgyhogy marad a tükör mozgatás...
2015. okt. 24. 20:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hisz azon vannak az olasz csatornák... Egy kicsit kell csak mozdítanod nyugati irányba, azaz ha mögé állsz, akkor jobbra. Dőlésszöget szerintem nem kell állítanod. Kicsit mozdítsd be, majd a frekvenciák között válts egy másik frekvenciára, majd vissza a választottra, mert egyes beltérik képesek ilyenkor "fagyni" ez nem klasszikus fagyást jelent, szal nem úgy kell elképzelni.

Persze ehhez látnod kell a TV-t, miközben mozgatod az antennád, ha nem megvalósítható, akkor 2 emberes feladat.

2015. okt. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!