Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen tápegységet kell...

Milyen tápegységet kell készítenem ehhez az erősítőhöz? Milyen alkatrészek kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Az erősítő kapcsolási rajza: [link]


Illetve én erre a tápra gondoltam: [link]

A kérdésem az lenne, hogy milyen alkatrészeket szükségesek ahhoz, hogy elbírjon 2 ilyen erősítőt(stereo miatt)?



2015. nov. 1. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a táp semmiképp sem jó, csak 5V-ot ad le, és kb. max. 10W-ot.
2015. nov. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor mi legyen? Mit javasolsz?
2015. nov. 1. 11:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez működhet? [link]
2015. nov. 1. 12:02
 4/8 Szirty ***** válasza:

Ez már jó.

Feltéve hogy:


- A tramszformátor legalább 120VA-es (ha csak mono erősítőt építsz és legalább 250VA ha sztereót).


- A +Ut és -Ut feszültség +/- 18V


- A C1 és C2 kondenzátorok min. kb 4700-10000uF/25V-osak


- A dióda híd elbír min 80V-ot és 5A áramot

2015. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a transzformátror [link] és ez a diódahíd [link] jó lehet? És esetleg valami olcsób transzformátor? Vagy ezek ilyen árban vannak?:D
2015. nov. 1. 12:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Olcsóbb trafó:

[link]


A brutál magas árak miatt lehet jobban jársz, ha találsz olyan számítógép tápegységet, ami le tud adni 12V-ot meg 12A-t, az iyen tápok a tömegtermelés miatt olcsóbbak szoktak lenni, mint házilag építeni tápot.

2015. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:

Nagyjából igen, de inkább 10A-es hidat választanék.

A 18V szekunderes trafó meg sok lesz, üresjáratban a DC fesz fel fog menni 26.5 voltra. Az sok lesz a TDA-nak 18 helyett.

2015. nov. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem elállok ettől a kapcsolástól, enne az az oka, hogy az utóbbi időben jobban utána néztem az erősítőknek és elég rosszakat olvastam a kapcsolásról...

Ezzel szemben találtam egy nem túl bonyolult kapcsolást amiről szinte csak jót írtak. Ez erősebb tápot igényel de szerintem az előző tápja tökéletes ehhez is némi módosítással.


Új kapcsolás: [link]


A táp új transzformátor: [link]


A táp új diódahíd: [link]

2015. nov. 3. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!