Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lakóautó akkumulátorom 12...

Lakóautó akkumulátorom 12 V/100A órás mennyi/ ideig bírja maz inverteren keresztül 220V 150w terhelést?

Figyelt kérdés
Teljesen feltöltött munka akku meddig bír/átalakított váltó/ áram megterhelést ?

2015. nov. 3. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

A 12 voltos oldalon az inverter vesztesége miatt lesz már 180 W is az a leadott 150W.

180W 12 volton 15 A áramfelvétel. Az akku kapacitása 100 Ah lenne, ha 5 amperrel terhelnéd folyamatosan (20 órás kisütés, erre adják meg), 15 A terhelésnél az akkudból kb. 85 Ah kapacitás "vehető ki", nagyjából 5 és háromnegyed órát fog működni.

2015. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

ezt nem lehet sem milliamper, sem másodpercre pontosan meghatározni..

de nagyjából, a veszteséget is bekalkulálva 220 Volton a jelzett terheléssel úgy egy ampert vehet fel primér oldalon..

hogy meddig bírja az akksi, az függ a külső hőmérséklettől, az akkumulátor korától, a sav állapotától, stb..

saccperkábé 20-24 órát kibír úgy, hogy az inverter nem veszi(nagyon)észre a lemerülés fokát...

2015. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
bocs, szekunder oldallal számoltam, az előttem szóló a jó..
2015. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

De jó hogy megnéztem még egyszer a válaszokat, mielőtt leoltottalak volna.

Le akartalak pirosozni, de így már nem teszem, időben észrevetted, köszi.

2015. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:

Huh!

Nagy szerencséje van! :D

2015. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már vártalak... pedig az utóbbi héten sehol nem is kötöttem beléd. Lehet hogy azért, mert nem írtál hülyeségeket.... kezdek aggódni érted, beteg vagy? :P
2015. nov. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!