Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nyáktrafó hiba, vagy csak...

Nyáktrafó hiba, vagy csak rosszul mértem?

Figyelt kérdés

Vettem egy Avisor nyáktrafót ami 14VA-es és 2x15V-os.

Nyákra forrasztva megmértem multiméterrel és csak 7,8V-ot ad le áganként. Mi lehet a gond?



2015. nov. 3. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Primer oldalon megkapja azt a feszültséget, amivel le kell tudni adnia 2x15V-ot?
2015. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hálózatról szinte biztos, bár nemszívesen mérném meg...
2015. nov. 3. 20:22
 3/6 A kérdező kommentje:

Megmértem. Kap áramot! Megmértem egy másik trafót is. 12V-ot kell leadnia a trafónak, amit mérhetően le is ad.

Ez esetben a trafó a ludas!? Kicserélik ezt nekem, ha vissza viszem?

2015. nov. 3. 21:08
 4/6 A kérdező kommentje:

A primeren a hálózati áram annyi amennyinek lennie kell.

A szekunderen 7,8v mérhető 15v helyett.

Laikusként úgy gondolom, hogy ha minden rendben, akkor a kijövő feszültségnek annyinak kell lennie mint amennyi rá van írva a trafóra. A multiméter más trafónál pontos értéket kapok. A trafó a gyárilag lehet hibás, mivel még vatta új, vagy csak valamiféle matematikai számolgatás révén kapom meg a kellő 15v-omat??

2015. nov. 3. 23:34
 5/6 Szirty ***** válasza:

Mi lehet a gond? Pl. hogy jóval nagyobb a terhelés rajta mint amit a trafó tud.

Mivel elfelejtetted megemlíteni, hogy terhelve mérted ezt a feszültséget, vagy üresjáratban.


"Laikusként úgy gondolom, hogy ha minden rendben, akkor a kijövő feszültségnek annyinak kell lennie mint amennyi rá van írva a trafóra."


Névleges terhelés környékén kb igen. De üresjáratban egy ilyen kicsi trafó akár 2x25V-ot is kitolhat. Ha a 7.8V-ot terheletlenül kapod és nem kötötted egymással össze a tekercseket és egyenként méred a tekercseket nem pedig keresztben, akkor az valóban kevés.

2015. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Terheletlenül mértem.

Már régi a sztori, de azért leírom, ha más is hasonlóan járna.

Miután nem értettem a dolgot, vissza vittem a boltba.

Az eladó nagyon jófej volt, emlékezett is rám, de látszott rajta, hogy kételkedik a dologba.

Hátravitte, megmérte és ugyan csak 7.8V-ot mutatott a kütyüje. Végül abban maradtunk, hogy sajnos a gyártó írta rosszul az adatait, de természetesen vissza kaptam az árát.

2017. márc. 6. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!