Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb Wi-Fi router...

Melyik a legjobb Wi-Fi router beállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! DigiNET 100Mbps-es netem van és ha kábellel kapcsolódok a net-re, akkor szépen 95-100 Mbps-ot kapok, de ha a wifi router-re rákötöm, hogy megosszam, akkor kb 10 Mbps-ot kapok.

A router max 150 Mbps-ot bír, a gépem WiFi-je szintén, szóval azzal nem lehet baj.

Vannak a router beállításoknál ilyenek, hogy csatorna, b/g/n, csatorna szélesség, meg ilyenek.

Milyen beállításokkal tudnám elérni, hogy a router a max sebességet ossza?

TP-Link routerem van.

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. nov. 6. 17:05
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

A 150 Mbps csak elméleti maximum, ráadásul a fel és letöltési irány is beletartozik. Ideális körülmények között is max 70-80 Mbps -ot lehet vele elérni. Vezetékesen valamivel többet, mert ott meg a router CPU -je lehet a gyenge. Főleg olcsóbb routereknék.


10 Mbps viszont tényleg nagyon alacsony. Rakd fel a legújabb firmware -t a routerhez, a a Wi-Fi kártyához is keress újabb drivert. Ezek szoktak javítani a teljesítményen. A router beállításainak piszkálása csak ritkán hoz eredményt.

2015. nov. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de sajnos így sem oldódott meg.

Lefrissítettem a firmware-t és utána végigpróbáltam az összes csatornát, de a leggyorsabb így is csak 23 Mbps-ot adott, azt sem stabilan (gyakran droppolt 7 Mbps-ra).

A b/g/n közül pedig csak az n van kiválaszta (elvileg az 300 Mbps-ig enged).

Más ötlete van valakinek?

2015. nov. 7. 13:07
 3/3 P.O.C. ***** válasza:
OpenWrt
2015. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!