Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség a dekorációs...

Messor725 kérdése:

Mi a különbség a dekorációs fekete fény és a sterilizáló UV közt?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy van UV A, B és C. Ha és amennyiben jól tudom, akkor mind a három ártalmas, hiszen roncsolja a DNS-t. Még az UV-B is, bár az kis mértékben kell a szervezetnek a D vitamin termeléséhez és a csontokhoz.

Ezzel szemben a discok és clubok, valamint egyéb dekorációknál meg vígan használnak valamilyen UV-t, amitől fluoreszkálnak a cuccok. Az nem ártalmas? Hogyan oldják meg?



2015. nov. 10. 21:21
 1/4 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


A fekete-fény lámpák UA-A tartományban világítanak, 380 nm körül - felett. Ez konkrétan ártalmatlan, erre a frekvenciára gerjedő anyagok, a fényében világítanak.

A germicid lámpák, porbevonat nélküli fénycsövek, vagy nagynyomású bura nélküli higanygőz lámpák (kvarc cső)

Ezekben a segédgáz, ami argon-kripton keverék, adja a látható fény egy részét és a ködfénykisülésben lévő higany adja a 254 nm hullámhosszú UV-C sugárzást, mely az O2 -ből O3-at generál. A sugárzás hullámhossza és az ózon együttesen baktericid, fungicid és viruicid hatású. Továbbá roncsolja az élő sejteket.

A fektefény-lámpák konkrétan olyan fényporral vannak bevonva, ami a higanygőz 254 nm-s hullámhosszát 380 nm- hullámhossz körüli értékre redukálja. Ez az emberi szem felső érzékenységi küszöbe. A redukált frekvenciára készülnek olyan anyagok, melyek azon a frekvencián világítanak, fluoreszkálnak.


Üdv.

2015. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!!!... és ha megengeded, mert aggódó szülő vagyok....


Én úgy tudom, hogy az UV-A sugárzás is rákkeltő. A napból érkező UV, csak UV-B és UV-A., mert a légkőr a C-t kiszűri. A B a veszélyesebb, de az A is rákkeltő és szem károsító.


Lehet, nehézkes vagyok, de van valami különbség az általad említett lámpa sugárzása és a nap UV-A sugárzása közt? Hogyan lehet az egyik ártalmatlan, ha a másik nem az?


Fontos lenne, mert gyerekek mellé kéne fluoreszkáló dekoráció.... és nem mindegy

2015. nov. 12. 09:38
 3/4 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Emlékeim szerint az UV-B és UV-C sugárzás a rákkeltő, mivel ezek a DNS szekvenciákat rongálják, rongálhatják.

Mivel az UV-a, B, C tartományok egymást követő frekvenciasávokat takarnak és az emberi szem érzékenységi küszöbe után az UV-A tartomány következik, így ennek energiatartalma csak a felhő határfrekvenciákon okozhat károkat, mint az azt követő tartományok. A legkárosabb a C tartomány. De mivel a BLB jelölésű feketefény fénycsövek fényét is lehet látni, így ezek a fénycsövek következésképp az UV-A sáv aljában, a még biztonságos tartományban sugároznak, világítanak. Így használatuk nem okoz semmilyen elváltozást, másrészt a kibocsátott energia, messze alacsonyabb, mint ami nappali időszakban ér minket.


Üdv.

2015. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazán megtisztelsz! Hálám üldözzön téged örökké!!!!!

Nagyon köszönöm

2015. nov. 12. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!