Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy számítóg...

Mi lehet az oka, hogy számítógépemen - win 7- am memória fogyasztása nagyon magas - 1,25 - 1,6o GB-, úgy szintén a processzor használata is 55-65% pl. most hogy írok, vagy olvasok?

Figyelt kérdés
2015. nov. 14. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Feladatkezelőben, hogy mi fogyaszt ennyit.

Aztán állítsd le ezt a folyamatot.

2015. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem, a Firefox.exe 220 ooo kb., az explorer.exe pedig 24000 kb.- eszik de ahogy értettem ezekhez nem tanácsos nyúlni.
2015. nov. 14. 10:32
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt a nagy memória fogyasztást és processzor használatot nem lehet, hogy vírus okozza?
2015. nov. 14. 10:33
 4/10 Szirty ***** válasza:

1.5GB memória használat Win7 esetén teljesen átlagosnak mondható.

A processzor használat lehet indokolatlan. Meg kell nézni melyik folyamat használja és mennyire tekinthető az indokolatlannak.

2015. nov. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Budwa ***** válasza:

valószínűleg az svchost.exe fogja okozni a túlzott processzor használatot. Sajnos ez nem egy sima alkalmazás, hanem ez a program futtat több dolgot egyszerre a windows rendszeren belül. Ebből külön rá kell jönnöd, hogy mi okozza a magas processzor használatot és ki kell lőni belőle azt a folyamatot.

a firefox.exe az maga a böngésző. minél több ablak van nyitva, annál több memóriát és annál magasabb a processzor használata.

Az explorer.exe pedig az intéző, ergo a grafikus felületed. Ha leállítod, azt veszed észre, hogy minden eltűnik, majd visszajön, mert automatikusan újra fogja indítani a windows, mivel ha az nem megy, nem tudsz mit csinálni a géppel. Csak az asztal háttered látnád a nélkül.

keress rá google-ban svchost.exe magas processzor használat. Ott szépen leírják miket nézz át. nem rövid idő, akkor fogj hozzá, ha van időd és türelmed, mert mélyre kell ásni a gépben. Általában a windows update-et mondják, az fogja le a gépet, hogy állandóan keres.

2015. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Budwa ***** válasza:

lehet csak angolul fogsz találni róla írást... de ha értesz angolul, az jó.

Inkább CPU használatot nézz, ne memóriát. Rendezd CPU használatra a feladatkezelőt és láthatod, hogy melyek ugrálnak. Az is lehet a vírusírtó keres éppen.

A memória használat tényleg reális. Azzal semmi gond nincs. Ezért kell min. 4 GB memória a Win7hez.

Esetleg egy géptisztítót is használhatsz. Cleaner. vagy valami cuccot. ezek segítenek, főleg egy registry tisztítást és rendezést.

Lassul is a gép, mikor magas a processzor használat?

Különben próbáld ki a win 10et, mert nekem is ugyan ez volt. Bármit csináltam csak pörgött a winyó, proci 50-60%on szaggat minden a gépen és azért egy i3-as procival 4 giga rammal nem igazán kéne szaggatni a gépnek.

2015. nov. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A gépemen 2 GB Ram van. de eddig nem észleltem ilyen nagy processzor használatot de a tegnap vírus került a gépemre , azt az eset online scanner-ral sikerült kijavítani de azóta van a nagy memória és processor használat.

Köszönöm a számomra küldött értékes választ, segíteni akarást.

2015. nov. 14. 13:52
 8/10 Budwa ***** válasza:

mondjuk a 2 giga ram win 7re elég karcsú sajnos, azért lehet, hogy sok a processzor használat, mivel próbál felszabadítani memóriát és menti a virtuális memóriába a felesleges tartalmat. próbáld meg memóriát venni a gépbe, mert az a 2 nagyon karcsú tényleg.

vírusírtót telepíts a gépre, Avira vírusírtó. Próbáld meg és nézd át vele a gépet. Malware írtót se feletsd el, válassz egyet, azzal is nézd át a gépet, mert az is okozhat magas CPU használatot. Ezekkel mindenképp nézd át a gépet. Ha ezek után is magas, akkor ott valami gond lesz. Próbáld meg még a win 10et, annak alacsonyabb a memória használata és nekem is bevált. win 7 alatt ugyan ezt produkálta a gépem, mint neked.

A vírusírtó és a malware írtó fontos (Avira és Malwarebytes Anti-Malware mondjuk)

2015. nov. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szirty ***** válasza:

"a firefox.exe az maga a böngésző. minél több ablak van nyitva, annál több memóriát és annál magasabb a processzor használata."


A firefox processzor használata nem a megnyitott oldalak (ablakok) számától függ, hanem azok tartalmától.

Én most megnyitottam 42 különböző web oldalt egyszerre1 és 0% a CPU terhelés :-)

2015. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Online sikerült kijavítani? Na barátom szerintem te kattintottál egy malware bannerre ami azt állította hogy vírusos a géped és most aztán tényleg az :D Microsoft Security Essentials-t telepíts és kész.
2015. nov. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!