Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autóvisszapillantó tükrébe...

Autóvisszapillantó tükrébe szerelhető irányjelzőt több színben. Ez magyarországon szabályos? Ha sárga akkor ok, de lehet kapni több színben is?

Figyelt kérdés
[link]
2015. nov. 17. 14:43
 1/4 Szirty ***** válasza:

Nem szabályos.


KöHÉM rendelet 62. paragrafus: Irányjelző lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek, 3 bekezdés:


"(3) Az irányjelző lámpák fényének - anélkül, hogy a többi jármű vezetőjét zavarnák - nappal, ráeső napfényben legalább 50 méterről, sötétben, tiszta időben legalább 300 méterről határozottan felismerhetőnek kell lennie. E követelményeknek a hátsó irányjelző lámpa vonatkozásában a helyzetjelző lámpa és a féklámpa bekapcsolt állapotában is teljesülniük kell. Az első irányjelző lámpa fényének - a tompított fényszóró bekapcsolt állapotában - legalább 75 méterről kell határozottan felismerhetőnek lennie. Az

irányjelző lámpák csak borostyánsárga fényt bocsáthatnak ki. Az azonos oldalon lévő valamennyi irányjelző lámpának azonos fázisban kell villognia.

A pótkocsi irányjelző lámpáinak - külön kapcsolás nélkül - a vonó jármű megfelelő oldali irányjelző lámpáival együtt kell működniük."


Tehát kizárólag borostyánsárga fényű lehet.


Irányjelző lámpára vonatkozó további műszaki feltételek

63. paragrafus 1. bekezdés:

"Járműre csak jóváhagyási jellel ellátott irányjelző lámpát szabad felszerelni."


Egyéb:

"A kék szín csak a távolsági fény visszajelző lámpájánál használható."

2015. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ezen már mi is túl vagyunk, viszont nem ez az elsődleges, hanem ez csak kiegészítő lenne. Viszont a jogszabály nem utal arra,h. nem egészíthetem ki.
2015. nov. 18. 11:37
 3/4 Szirty ***** válasza:

"Igen ezen már mi is túl vagyunk, viszont nem ez az elsődleges, hanem ez csak kiegészítő lenne."


Nem különböztet meg elsődleges és másodlagos irányjelzőt. Csak oldal irányjelzőt, aminek szintén csak borostyánsárga fénye lehet.


"Viszont a jogszabály nem utal arra,h. nem egészíthetem ki."


Szerintem olyasmi nem megengedett amit nem említ, amit említ és megenged azt pedig szabályozza.

2015. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem. :) Köszönöm szépen a választ. :)
2015. nov. 20. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!