Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány Wattos led izzó felel...

Hány Wattos led izzó felel meg egy normál 60- 70Wattos-os villanykörtének?

Figyelt kérdés

2015. nov. 21. 15:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Próbálj ki többet. 1 ugye van tiszta üveggel és van tejfehérrel. Ezeken bellül meg vannak a színhőmérsékletek.

Nekem pl. pont egy olcsó noname 5 eurós jött be a legjobban, már aminek nem túl hideg a fénye, de nem is túlzottan sárgás. És 1 éve működnek. Még 6-7 éve próbálkoztam, akkor kezdetleges volt a technika, akkor jó drágán volt 1 hónapig ledes előszobavilágításom.:S

2015. nov. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Akármit is dobnak ki a kalkulátorok, a 60-70W-osnak reálisan a 7-9W-os led fényforrás felel meg (jelenleg). Azzal is számolj, hogy ezeknek a fényforrásoknak a fény szórási szöge nem ugyanakkora, mint a hagyományos izzóé, ill. a kialakításától függ, vannak hagyományos izzó felépítésű ledes fényforrások (izzószálasnak szokták csúfolni), átlátszó üveg "burával" ezek fényszórási szöge ugyanolyan, mint a hagyományos izzóké. A "klasszikusnak" mondható matt burás led fényforrások ideálisak lefelé világító mennyezeti lámpákba, nem ideális 1 foglalattal szerelt ufo lámpákba, ill. ahhoz hasonló kialakítású lámpákba (ahol a foglalat oldalirányba néz), továbbá olyan csillárokba, ahol a foglalat felfelé néz.

Ha rám hallgatsz inkább 10W felettit választasz, kényelmesebb ha nagyobb fény van egy helyiségben.

2015. nov. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

Nekem egy 70W körüli kellene mindenképpen tejfehér szinben

2015. nov. 23. 17:08
 14/15 anonim ***** válasza:

Hogy a tejfehér alatt mit értesz, azt sztem csak te tudhatod, mindenesetre a meleg fehér színt ki lehet zárni. Ez alapján:

Természetes fehér 7W-os ledes fényforrás (de mondom, hogy felejtsd már el, s legalább 10W-ost vegyél):

[link]

10W-os természetes fehér: [link]


6W hideg fehér:

[link]

10W hideg fehér:

[link]


Egy hagyományos 60W-os izzó fényereje kb. 830 lumen. Mint láthatod mindkét kategóriában a 6 ill. 7W-os ledes fényforrás fényereje messze elmarad ettől. Legegyszerűbb, ha bemész egy üzletbe, ahol megtekintheted ezek fényerejét, vagy rendelsz egy 7 és egy 10W-osat, s úgy is lesz helye valami kisebb helyiségben a 7W-osnak, ha annak fényerejét kevesled. 3-5W körüli led fényforrást ált. 5 ágú csillárba javasolt, 7W körüli ált 2 foglalattal szerelt mennyezeti lámpákba, 1 foglalattal szerelt lámpába én továbbra is egy legalább 10W-os fényforrást javaslok, de te tudod, majd meglátod. Tény, hogy függ attól milyen jellegű helyiségbe rakod, mekkora a belmagasság stb.

2015. nov. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


270 fokosban a 6W-os, 180 fokosban, pedig az 5W-os.


Üdv.

2015. dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!