Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az infrapanellel való fűtés,...

Kérdezlek kérdése:

Az infrapanellel való fűtés, mennyire jó, és egy hónapba kb mennyivel dobná meg a villanyszámlát mondjuk egy 30 négyzetméter felfütésésvel?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs gáz a lakásba, és sok jót olvastam erről az infrapanellről, csak én sajnos nem vagyok túl okos ezekbe az elektronikai dolgokba hogy mi mennyit eszik. Állítolag azért jó, mert viszonylag hamar befűt, és elég sokáig tartja magát, és addig ugye nem fogyaszt, mert tartja a hőt a lakás. Esetleg valaki tapasztalatból tud-e mondani, vagy valami, mert nagyon érdekelne, mert most olajradiátorral fűtünk ami mondjuk adja a meleget, csak a villyanszámlába sok, és nem tartja olyan sokáig magát.

2015. nov. 23. 16:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a szigetelés az jó, nemrég lettek az ablakok, bejárati ajtó cserélve.
2015. nov. 23. 17:02
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Jelenleg az áram Magyarországon kb. 35-40 Ft.-/ 1 kWh-ba kerül. Ez azt jelenti, hogy egy 400 W-os infrapanel fogyasztása óránként 14-16 forintba kerül. Természetesen az áram ára jelentősen változhat, ami közvetlenül befolyásolja az infrapenel működési költségét. Összehasonlításul egy gáz konvektor 2000-5000W. Azaz 80-200Ft óránként.Infrapanelek óránkénti fogyasztása a következő: 300W=12Ft, 400W=16Ft, 500W=20Ft, 650W=26Ft. Értelemszerűen 1db infrapanellel nem lehet kiváltani egy több kW-os gázkonvektort, de így is könnyen kiszámítható a megtérülés.


olvasni való: [link]


teljesítmány növelést lehet hogy kellesz kérjél az ároamszolgáltatódtól

2015. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, ilyeneket én is néztem. Valaki esetleg tapasztalatból? Meg hogy mekkorát érdemes venni? Meg hogy annyi hogy megveszem a panelt, felrakom a falra, és bedugom?

Köszi.

2015. nov. 24. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Olvastam cikket erről az infrapanelről, és eléggé kamuszagúnak érzem. Sztem pontosan ugyanazt tudja, mint az összes többi elektromos fűtőtest, csak dizájnosabb csomagolásban, jó adag bullshit körítéssel könnyebb eladni.
2015. nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, azért szeretnék tapasztalatból beszélő emberrel beszélni, mert nekem is kamuszaga van.
2015. nov. 25. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!