Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell laptop akkumlátort...

Hogyan kell laptop akkumlátort tölteni?

Figyelt kérdés

Tudom biztos nagyon hülye kérdés de vagy már 1 éve nem használtam az akkumlátort és egyáltalán nem emlékszem hogyan kell feltölteni.A laptop hátuljába beillesztettem ki is írja az asztalon hogy csatlakoztatja de akármennyi idő is telik el nem tölti.

Ha szükséges a válaszhoz a laptopom ilyen:

Asus X55U



#akkumulátor #akkumulátor töltő #laptop #laptop akkumlátor töltés #nem tölt az akkumlátor
2015. nov. 25. 20:17
 1/5 A.C.A.B válasza:
Mi az, hogy nem tölti? Be van dugva és közben merül? Vagy be van dugva, és közben működik, de ha kihúzod azonnal leáll? Az utóbbira nagyobb esélyt látok, ha egy éve nem volt használva, tönkremehetett az akkumulátor, ez gyakran előfordul, ha nincs használva, vagy ha ész nélkül egyfolytában töltve van ha kell ha nem. Ilyenkor a gép működik, de ha kihúzzák leáll, mert az akkumulátor rossz, nem ,,tárolja az áramot". Ha viszont merül töltés közben, akkor talan rossz lehet valahol az èrintkezés, de ezt nem hiszem, mert azt írtad, hogy jelzi a töltőt. Ha csak az a baj, hogy csak töltőröl megy akkor vagy vegyél egy akkut, vagy egyszerűen csak használd mindig bedugva. Ha hülyeséget írtam javítsatok ki, de én eddig ezeket tapasztaltam.
2015. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem egyáltalán nem merül mivel 0%-on van a töltöttsége.

Bevan dugva működik(legalább is ezt írja a gépem) de egyáltalán nem tölti.Nem volt ész nélkül egyfolytában töltve elég ritkán használtam az akkumlátort kb 1-2 alkalommal.Akkor lehetséges az a gond nem működik már de mind írtam 1-2 volt használva és csak 2 éves laptop.

2015. nov. 25. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Az akkumulátoroknak van bizonyos mértékű önkisülése, azaz önmagától lemerül. Időnként célszerű lett volna lemeríteni és feltölteni, vagy legalább csak feltölteni. Valószínűleg annyira lecsökkent benne a feszültség, hogy az akkumulátor tönkremenetelét eredményezte. Mindegy hogyan töltöd az akkumulátort, ezek egy dolgot nem szeretnek, a teljes (kikapcsolásig) merítést.
2015. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A.C.A.B válasza:
Első vagyok, hármasnak teljesen igaza van. Még annyit hozzátennék, hogy nem igazán számít, hogy két éves, egy év állásban talán még a vadonat új akkumulátor is tönkremenne. Ha meg most sem szeretnéd sokat használni, ne vegyél új akkut, mert elég drágák, nem érné meg, használd egyszerűen úgy, hogy be van dugva. Ha ez nem lehetséges, akkor vegyél akkut, de az szerintem csak akkor éri meg ha viszonylag sokat van használva és nem csak egy helyben.
2015. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A.C.A.B válasza:
Jut eszembe, hogy ha van rá még garancia, akkor vidd vissza gyorsan kicseréltetni az akkumulátort.
2015. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!