Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A rendőrség mit szólna hozzá...

A rendőrség mit szólna hozzá ha a biciklimre raknék egy 900W-os LED-et? (3*300W)

Figyelt kérdés

2015. nov. 28. 19:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Azt ugye ti se gondoltátok komolyan h közel 100 000 lumenel karistolok majd a föúton?

Erdöre gondoltam, h használom de el tudom képzelni h simán beleköt a rendör ha meglátja.

2015. dec. 2. 08:20
 12/18 anonim ***** válasza:
40%

Az erős fényű lámpákkal főleg arra kell vigyázni, hogy ne vakítsa el a közúti, extrém esetben a légi forgalmat. Pl. nem világíthatsz repülőkre sem vele, mint ahogy lézerrel sem.


Ezért amit láttál, az enyémet azért csináltam meg úgy, hogy felül egy éles hatásvonala legyen a fénynek, és a magasságát tudom állítani akár úgy is, hogy valakit megvilágítok a nyakáig de még nem vakítom el vele. Lehet látni a korábbi videón is, hogy menet közben folyamatosan finoman állítgatom, hogy még ne vakítsak senkit de lássak eleget azért mellette.

Arra már 2002-ben rájöttem, amikor elkezdtek ezekkel komolyabban foglalkozni még huzal kivezetésű egészen gyenge fényű és piros-zöld sárga ledekkel próbáltam kikeverni a fehérközeli fényt. Aztán megjelentek a kékek és utána nem sokkat bevonták a felületét kiegészítő színekben lumineszkáló, kékre gerjedő fényporral, ezzel megszületett a fehér led, aminek már csak idő kellett, hogy egyre hatékonyabbá fejlődjön.

..szóval már akkoriban rájöttem, hogy szemből nagyon vakítottak pl a kék ledek amikkel már valamit lehetett is látni. Akkor kezdtem nagyobb hangsúlyt fektetni a felső fény határolásra, hogy a forgalomban is használható legyen és terepen is mindent jól megvilágítson a lámpa.


Még ennek az elődje, amiben 196 db erős huzal kivezetésű led volt beépítve, egymás alatt három sorban, háromszor hatvanvalahány db led, annak csak a legfelső sorát lehetett használni forgalomban, mert csak a felső ledsor volt tompított, felül határolt fényű. Az még zongora zsanérral volt billenthető hasonló váltó karral a kormányon. Annak a fényéről is tudok képet mutatni:

[link]


Azóta már mindenhol ilyen led chipekből összerakott fényforrásokat lehet kapni és használni a lakásoktól, a jármű iparon keresztül világ minden területén.


Erdőben azt használhatsz amit akarsz, legfeljebb az erdészek lesznek kicsit idegesek, ha látják az erdejükben a lombok között távolban a "napfelkeltét", a fénysugarakat kitörni a fák közül.


Egyébként meg nem lenne használható, mert akkora fényerővel világítanád meg vele a hozzád legközelebb lévő dolgokat, hogy a szemed érzékenysége csökkenne mint a napsütésben, ezáltal egyre kevésbé látnád azokat a fényeket, amit még jó megvilágításúnak láttál emberi mértékkel adagolt fény mellett.

2015. dec. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.

A jármű megvilágítára egy köhém rendelet vonatkozik, illetve a kreszben is szerepel pár irányelv.

Mivel a kerékpár műszaki vizsgára nem kötelezett, azért az általános rendelkezések ugyanúgy vonatkoznak rá. A felépítése és a működése alapján keresőlámpa vagy útmegvilágító berendezésként jöhet szóba a leded..

Mindkét esetben komoly bírságra számíthat a használója a közúti forgalomban ha a rendelkezésektől eltérő használat a forgalom többi résztvevőjének zavarásával jár.

2015. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%

Ez biztosan így lenne, mert az már mindenkit nem csak zavarna de egyértelműen veszélyeztetne a forgalomban.


Egyszer engem nagyon megnéztek a rendőrök amikor elgurultam előttük. Egy útlezárásra vigyáztak éppen. Amikor megnézték a fényem akkor megálltam és vissza mentem pár lépést és mondtam, hogy látom a lámpát nézik mert nem átlagos, ha érdekli őket akkor szívesen megmutatom mit tud. Kíváncsi voltam mit szólnak. Azzal tisztában voltam, hogy nem lehet vele kapcsolatban semmit kifogásolni. Mutattam a fény magasság állítást és mindent. Csodálkozva nézték és csak annyit mondtak, hogy ezzel aztán meglátják az autósok! Aztán elköszöntem és tovább mentem.


a 30-szoros teljesítménnyel már nem mertem, volna odamenni de elmenni se mellettük, sőt még a forgalomba se mertem volna bemenni vele mert még "lelőnek" érte, na nem szó szerint.

2015. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Én se gondoltam komolyan, már csak azért se mert csak egy 300W-os egységre van talán pénzem de nem vagyok ennyire pénzes gyerek. Most egy 10W-os lett rá barkácsolva gyorsan de az a baj, hogy még csak lencse sincs elötte, de használni se szoktam már, tehát trehány vagyok.
2015. dec. 2. 21:42
 16/18 A kérdező kommentje:
#14 Mellesleg légi forgalmat hogy lehetne már elvakítani? :D Ahhoz hogy gondot okozzon a pilótáknak már elég extrém lézer kell.
2015. dec. 2. 21:46
 17/18 anonim ***** válasza:

Már a kis pointerekkel is lehet zavart oklzni mert nagyon kicsi a széttartása ezweknek vagyis a fény igen nagy intenzitással el jut akár sok kilométerre is.


próbáltuk, hogy a Hármashatár-hegyre felmentek bringások és telefonon tartottuk a kapcsolatot és én innen egy 40 milliWattos kis zöld pointerrel világítottam fel nekik. Mondták, hogy még így 6 km távolságból is nagyon durva. A hátuk mögött a bokrokon kb néhány méteres kör mozgott és remegett, ahogy nem tudtam stabilan tartani. Vannal pointerekben 200-400mW-os is 3500-4500 Ft árakon lehetett régebben venni a kínai piacon amit felszámoltak. Ezek már tiszta időben sok kilométerről is brutálisak!


Érdemes megismerkedni ezeknek a veszélyeivel, mert még a végén letartóztatnak.


[link]


Ezek általában játéknak vásárolt pointerek, amiről nem is gondolta volna a tudatlan pórul járt "játszadozó", hogy milyen veszélyes dolgot is tart a kezében.


Mint amikor egy kicsi gyerek kezébe kerül egy tű és elkezd böködni a szeme felé. Mire rájön, hogy az szúr, már késő. Persze mondhatnánk, hogy miért hagyták a szülei. És miért hagyták a lézerrel vakítgatót? Mert ők sem gondolták, hogy az olyan veszélyes.

2015. dec. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A legelső kérdésre válaszolva itt egy idézet:

"A jelenleg hatályos büntető törvénykönyv szerint 5 évtől 15 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható az, aki a közlekedés biztonsága elleni bűncselekménnyel kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz."


Már pedig ha a forgalomban tömegeknek vennénk el/zavarnánk meg a látását ideiglenesen a száguldásuk közben, annak beláthatatlan következményei lehetnének.

2015. dec. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!