Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lesz-e baja a laptop akkumulát...

Lesz-e baja a laptop akkumulátorának, ha sosem használod (meríted le/töltöd fel)?

Figyelt kérdés

Akkumulátorokhoz mindig azt szokták írni hogy havonta egyszer merítsd le és teljesen töltsd föl. Én a laptopom akksiját nagyon ritkán használom, félévente egyszer merítem le csutkára, aztán föltöltöm és úgy fekszik a fiókban. Kb. három éves, és mostanában a laptop nem ismeri fel (elindul, de kiír egy hibaüzenetet, hogy nem ismeri fel az akksit és nem tudja majd tölteni, illetve néha random leáll a laptop, mintha kivettem volna az akksit) Hálózatról megy a gép, szóval az akksiban lehet a hiba. Lehet attól, amit fentebb írtam?

Dell Inspiron5, eredeti saját akksival



2015. dec. 1. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Mélykisülés miatt le kellene cserélni az akksit. Nekem kicsi tabletem van, ami egy hét alatt használat nélkül is lemerül, vagy nagyon régi, még xp-s laptopom (amit a múzeumnak őrizgetek, mert első laptopom volt) annak meg havonta fel kell tölteni az akksiját, ha nem használom, akkor is. A fél évig rá sem nézel, az nagyon hosszú idő.
2015. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felesleges havonta teljesen lemerteni, kb 80%ig feltöltve kell tárolni, néha rá kell nézni és visszatölteni ugyaeddig, mert ha tejesen lemerül, tönkremegy a Li-Ion akku, nem vesz fel több töltést
2015. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Akkumulátorokhoz mindig azt szokták írni hogy havonta egyszer merítsd le és teljesen töltsd föl"


Hol? Mikor? 1990-ben? Akkor lehet.


A modern akkumulátoroknak egyenesen nem használ a teljes lemerítés.

2015. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!