Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » [Ardurino]Dioda es Tranzisztor...

[Ardurino]Dioda es Tranzisztor, tudnatok ajanlani kezdonek ebayrol, melyikre van szukseg a legtobbszor?

Figyelt kérdés

Egy tutorialban azt lattam hogy egy motorhoz es potenciometerhez kapcsoltak tranzisztort es diodat


En ezt lattam ebayen olcson,kulombozo diodakkal:

[link]


ezeket talaltam rola:

3A 40V

3A 1000V

2A 1kV 1.2V

1A 1kV 1.2V

1.5A 1kV 1.16V

1A 40V

1A 1kV 520mV

150mA 100B 1V 500mA


a tuorialban 1N4001 50V 1A 1.1V diodat hasznaltak....


A tranzisztorbol meg ilyen:

[link]

PN2222 volt....ilyen is fog kelleni?


2015. dec. 4. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Motor milyen? Ha az uzemi feszultseg es aram lenne erdekes.

Tippre 3A 40V is jo.


A tranzisztorra is szukseg van, mert az Arduino nem tud eleg aramot leadni a motornak, tehat kulso taprol kell vezerelni a tranzisztorral.

2015. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mar valami ilyesmi bridgem van,ha jol emlekszem pont ez

[link]


de most rendelgetek dolgokat amik majd jovoben kellenek ,akkor itt legyen keznel ne keljen heteket varnom ha kell majd....es mivel nem dragak ezek akkor egyszerre megrendelem oket...szoval lattam ilyen csomagot tranzisztorbol is PN222A 10 vagy 50drb par €-t. Ez a tipikus tranzisztor amit hasznalni szoktak ha szukseg van tranzisztorra? Egyszeru kis szervokrol/motorrol van szo - amik regi kis autokbol szedtem ki vagy pedig az ebayes 9g lepteto motor.

Valami hasonlo:

[link]

2015. dec. 4. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!