Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gázkazánnal hogy lehet spóroln...

Gázkazánnal hogy lehet spórolni? (Típus: Ariston Genus Premium 24)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy új lakásba költöztünk és eddig mi nem gázkazánnal fűtöttünk. Hasznos információt az előző tulajtól nem kaptunk, mert nem értett hozzá. Szeretnénk spórolni és csak akkor fűteni, ha muszáj. A gázkazán alapjáraton 35 fokon fűt (ez a minimum), de ettől a radiátorok csak enyhén langyosak. Az előző tulaj 35fokkal (vagyis a minimumon) menette a kazánt 0-24 órán keresztül. Azt mondta, hogy nekik ez így jó volt, mert volt kisbaba a lakásban. Nos, mi 3an lakunk és mindannyian dolgozunk, ezért napi 8-9 órát nem is töltünk itthon.


Az lenne a kérdésem, hogy melyik megoldás a költséghatékonyabb?

Nekünk is 0-24 órában menetni a fűtést (+ utókeringtetés ha eléri a hőfokot) vagy ha mindannyian hazaérünk és felhúzni a fűtést 40-45-53 fokra, amit elalvás előtt teljesen lekapcsolunk? (max 8 órát fűtve, ami elég)


+ infó: A gázkazánon 6 vízszintes vonal van, ebből 1 világít a 35fok miatt, 45 foktól 2 vonal, 53 foktól 3 vonal világít. A minimális 35fok 24 órában se ad annyi meleget, nem is értem, hogy lehetett így itt kisbaba (vagy az én családom fagyos). A termosztát 25fokra van állítva, de mintha ez nem is számítana. Annyira a lakás nem hűl ki éjszaka, persze kicsit igen, de nem hiszem, hogy az alig langyos 35 fokos radiátor hozzátenne valamit míg alszunk. Ha feltekerem 45-53 fokra, akkor hamar behozza a lemaradást. De nem tudom, hogy melyik jár több energiával és hogy a drágább?

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, bizonyára egy hozzáértő számára teleraktam felesleges információkkal és hülyeséggel, csak próbáltam pontosan leírni a tapasztalataimat és semmit sem kihagyni)

Előre is köszönöm a választ, remélem tud valaki tanácsot adni!



2015. dec. 12. 02:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha kondenzációs a lakás, akkor érdemes alacsonyan tartani a vízhőfokot. De ahhoz visznt a radiátorokat is úgy kell méretezni.

Egy programozható termosztáttal és pár okos radiátorszeleppel elég sokat lehetne spórolni, illetve lehet a vízhőfokot én kicsit feljebb venném.


Valami ilyesmire gondolok:

2015. dec. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez lemaradt előbb

2015. dec. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
-valszeg sok választ fogsz kapni erre,de mindenki mást fog mondani,mert mindenki a saját módján fűt,nektek is kikéne tapasztalni a legjobbat..
2015. dec. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vízhőfokot beállítani valahova 40-50 fok közé.

Felszerelni egy programozható, intelligens termosztátot, ha nincs. A programozhatóság alatt azt értem, hogy legyen heti időprogramja, éjjel elég 18 fok, ébredés előtt fél órától munkába indulásig 21, napözben 18, hazaérkezésre 21 , hétvégén napközben 21.

Az intelligens pedig azt jelenti, hogy "megtanulj" a fűtési rendszer viselkedését. Kimatekozza pár nap alatt, hogy a bekapcsolás után milyen sebességgel kezd emelkedni a hőmérséklet, lekapcsolás után a rendszer tehetetlensége még mennyit emel a levegő hőmérsékletén. Ha megtanulta, már lehet hogy a hőmérséklet elérése előtt fél fokkal leállítja a fűtést, mert a víz még melegít annyit a lakáson. Be fogja kapcsolgatni óránként többször 2-3 percekre a kazánt, pedig a kijelzett hőmérséklet nem változott, csak azért, hogy ne is csökkenjen.

Ez által nincs az a mechanikus termosztátoknál ismert jelenség, hogy a hőmérséklettel "fűrészel" 2-3 fokot fel-le egész nap.


A másik: tegyél mindenhova - kivéve abba a helyiségbe, ahol a termosztát van - termosztátos radiátorszelepet. Hálószobában nem kell 20 foknál több, de elég a 19 is. WC-be a 16-17 is jó.

Ezekkel összesen tudtam fogni a gázfogyasztáson 25-30 százalékot.

2015. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akármit is csinálsz ugyis kb ugyanannyit fogsz fizetni. Ha délelőttre lekapcsolod és kihül, mikor bekapcsolod annál többet megy hogy felvigye a komfortos hőfokra. Az hogy mennyit fizetsz exkluziv attól függ hogy milyen hőmérsékletet tartasz komfortosnak.

Einstein óta az energia nem tünik el.

2015. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!


Ezek szerint érdemesebb 0-24 órában bekapcsolva hagyni a kazánt intelligens termosztát segítségével, mint ki-be kapcsolni a nap folyamán?


Most néztem utána a termosztátunknak: MMG SZ-típusú, ami a legolcsóbbnak látszik, főleg ahhoz képest, amilyen linket kaptam.

2015. dec. 12. 12:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Ötöske, csak a levegőt melegíted, a szél lengeti a szádat.

Én nem a magadfajta okostojás idiótáknak hiszek, hanem a gázszámlámnak, 15 éve vezettük be a gázt, minden számlám megvan. Én, veled ellentétben tudom mit beszélek.


Kérdező: ha jót akarsz, akkor Honeywell termosztátot vegyél.

2015. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
24%

Vegyetek 2 tehenet és szállásoljátok el az egyik szobában. Nem csak tejet, de rengeteg trágyát is ad. A trágya szintén melegít ( kémiai bomlások, energiafelszabadulás). Nagykabát + oda kell bújni a tehénhez.

A gázt pedig felejtsétek el. Elmúltak azok az idők, mikor az emberek télen fűtöttek. Pénz sincs rá, a szénhidrogének is bármikor elérhetetlenné válhatnak.

Aki nem tanul meg létezni fűtés és elektromos áram nélkül, annak hamar vége az új világban.

Tudom, hogy az elmúlt pár ezer évben hozzászoktatok a fűtéshez,világításhoz, de ennek pillanatokon belül vége.

Ja, és a trágyát nyáron el is lehet adni-- pontosabban cserélni krumplira-- a tehenet pedig megenni, ha megdöglött.

Haladj a korral, legyél te is túlélő !!!

2015. dec. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az "új" információt a kémiai bomlásokról és az energiafelszabadulásról, egyetemen még biztos nem hallottam. Mivel 5:24-kor írtad ezt a kimagaslóan intelligens választ, elnézem hogy teljesen a végletekben gondolkodtál. Bár a hippi/akármi földműves kommuna manapság újra divat. Sok sikert kívánok a tehénfejéshez, trágyázáshoz és gyűjtögetéshez!
2015. dec. 13. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!