Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki, tudna ajánlani egy...

Valaki, tudna ajánlani egy könyvet PLC re?

Figyelt kérdés

PLC programozást szeretnék tanulni és arra kéne valami könyv lehetőleg pdf.

Kerestem és találtam is csak nem fejti ki teljesen az alapokat bár megértem de vannak homályok

és még annyit hogy lehet e valami vizsgát vagy is iskolát végezni amit fel tudunk mutatni ha kérik.

Elektro műszerésznek vagyok kitanulva.



2015. dec. 16. 23:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha lehetne akkor valamit a vizsgáról hogy milyen a feladat várna rám.
2015. dec. 17. 19:56
 2/5 radír67 válasza:
Létezik OKJ-s PLC programozó képzés, keress rá a neten, biztos fogsz találni. Én épp most végeztem el, de kimondottan PLC programozó tankönyvvel nem találkoztam. Inkább a logikai függvények, Bool algebra, meg ilyenek mentek.
2015. dec. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem hogy mék nyelvet tanítják?ST,IL,LD,FB,SFC

vagy mindet vagy mindenből egy kicsit?

2015. dec. 20. 13:13
 4/5 Szirty ***** válasza:
3%

Az OKJ-s képzés sokat nem ér. De amiről tudok az létrát oktat. Abban is a létrára erőszakolt szekvenciális programozást.


Konkrét gyártót és típust válassz ki, sokhoz igen mélyreható programozási infókat lehet találni PDF-ben.

Általánosságban a PLC-ről csak igen felületesen lehet beszélni, mert eléggé eltérőek.

2015. dec. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 radír67 válasza:
Az LD, UL, és FB. A vizsgán volt egy olyan feladat, hogy felírtak egy logikai függvényt, és le kellett papíron írni létrában, utasításlistában és funkcióblokk-ban.
2015. dec. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!