Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Baofeng UV-5R adóvevőt hogyan...

Baofeng UV-5R adóvevőt hogyan tudom rendesen beprogramozni?

Figyelt kérdés

Baofeng UV-5R Adó-vevőm van, az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok vele rákapcsolódni átjátszóállomásokra, hogyan tudom rendesen beprogramozni, illetve milyen frekvenciákon lehet ingyen beszélni. Találtam már leírásokat de nem igazodtam ki rajta. Eddig még senkit se találtam meg rajta, pedig átfutottam már az összes frekvenciát. Csak értelmes válaszokat kérnék

Ui.: Kezdő vagyok, tehát ha hülyeséget írtam nem kell lekurni érte.



2015. dec. 25. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A programozása úyg a legegyszerűbb, ha szerzel hozzá adatkábelt és leszeded netről a CHIRP nevű progit, és rákötöd számitógépre.


Átjátszókat úgy tudod használni, ha a rádión beállítod az átjátsó lejövő vételi frekijét, valamint az adáskori frek. eltolást és a Ctcss kódolást/dekódolást, ehhez itt találsz infót: [link]


Ingyen beszélni a 446,000 - 446,100 MHz közötti PMR sávon tudsz, erről a pontos frek. kiosztás: [link]

2015. dec. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Odáig eljutottam hogy beállítottam az eltolást és rááltam egy átjátszó állomásra de semmi sem történt, mit ronthattam el?
2015. dec. 25. 15:15
 3/3 anonim válasza:
Valószínűleg nem adtad meg a ctcss kódot. Mielőtt elmentenéd az adott frekit, vfo módban írd, be hogy pl: 145.625, állítsd be a hozzá való ctcss kódot lejövő frekin is és felmenőn is. Állítsd be a kimenő teljesítményt is. A baofeng úgy működik, hogy ami be van állítva a frekvencia mellé ő úgy fogja elmenteni memóriába
2016. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!