Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy graetz hid-ra DC-t...

Roli96 kérdése:

Ha egy graetz hid-ra DC-t kapcsolok, mert trafót lecseréltem kapcsoló üzemű tápegységre, az befolyásol valamit a diódák miatt, és lesz baja az áramkőrnek?

Figyelt kérdés
gondolok arra hogy csak az egyik oldalt terheli másikon nem folyik semmi áram

2015. dec. 27. 19:00
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

Ha egyent kötsz rá, a graetzet ki is hagyhatod.

Vagy benne hagyod és a feszültséget a + - lábára kötöd.

Vagy a pufferkondi forrasztásaira.

Amúgy ha benne hagyod sem lesz semmi baj, csak lejön a bemenő feszből az a 05-06 volt.

2015. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen én is igy tudom, de van itthon egy tápom és ha AC ról megy kicsit meleg a hid de ha DC akkor 2x annyira
2015. dec. 27. 19:25
 3/3 Szirty ***** válasza:

"csak lejön a bemenő feszből az a 05-06 volt."


Csak lejön az a kétszer 0.5-0.6V A hídban ugyanis két dióda kapcsolódik sorba egy időben. :-)


"ha AC ról megy kicsit meleg a hid de ha DC akkor 2x annyira"


Mert DC-ről a híd csak fele akkora árammal terhelhető, hiszen 4 dióda helyett 2 viszi a terhelést.

2015. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!