Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell elindítani automat...

Hogyan kell elindítani automata mechanikus karórát?

Figyelt kérdés

Interneten rendeltem az órát, semmiféle útmutatót, papírt, leírást nem kaptam hozzá. Mikor megkaptam, nem járt, és először megijedtem, hogy már eleve rossz, de aztán ismerősök mondták, hogy létezik mechanikus karóra is. Én egyáltalán nem értek hozzá, így teljesen tanácstalan vagyok, hogyan működtethetném (ajándékba lesz, és mindenképpen úgy szeretném adni, hogy biztos vagyok benne, hogy működik, és jó). Interneten rákerestem pár információra, ebből következtettem, hogy automata mechanikus az említett óra. Az oldalsó kis pöcke ugyanúgy működik, mint minden óránál, ha kihúzom, tudom állítani a mutatókat. Ha benyomom, nem működik. Viszont ha kicsit megrázom, akkor a hátulján forog valami, és elindul a másodperc mutató, de amint leáll ami forgott, a mutató sem mozog tovább, tehát eddig csak pár másodpercig ment minden alkalommal. Olvastam olyasmit, hogy az ilyenek akkor járnak, ha a karon vannak, és a mozgástól működnek. De hogy kell elindítani? Mert kb. két órán keresztül a karomon volt, de nem csinált semmit sem, azon kívül, hogy néha párat mozdult a másodperc mutató, mikor olyan mozdulatot tett a karom. Nem szeretném elrontani, de jó lenne, ha működne. Óráshoz csak pár nap múlva tudom elvinni, de ha meg tudom házilag is oldani, akkor nem feltétlen vinném el. Mit kell vele csinálni, hogy működjön?

Itt egy link az óráról, hátha az segít: [link]

Nagyon várom a válaszokat!!



2016. jan. 2. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Véletlen sem szeretnélek megbántani, de ezektől az óráktól ne várj sokat.

20-30 ezerért 2 év garival lehet venni szép és jó órát.


Pl.: [link]


Amúgy rázd egy fél órát, hátha életre kel. Elvileg attól 1-2 napig működnie kéne.

2016. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért rendeltem ezt, mert ezt szerette volna az ajándékozottam. Értem, ha nem túl minőségi, de azért működnie kellene újan.

Köszönöm a választ!

2016. jan. 2. 18:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A tengely körül forgasd meg pár jópárszor, a hátul látható mozgó súly húzza fel a rugót. És az nem elég, hogy pusztán a kezeden van, a kéz mindennapi mozgását használja, hogy felhúzza a rugót. Lehet, hogy a két óra alatt nem sokat csináltál? De ha biztos vagy benne, hogy eleget mozog a hátsú súly és nem indul, akkor mittudomén :)

De ez a krumpli tényleg egy hulladék. 5200 Ft-ért automatát és még működjön is? Ugyan már, királylány...

2016. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
Valószínűleg téged csúnyán átvertek. A mechanikus órák tudtommal az órák világának legdrágábbjai, száz-kétszázezer alatt nem hiszem, hogy kapsz, a határ pedig a csillagos ég (tíz- és százmilliók). Képtelenség, hogy működő, normális mechanikus órát kapj pár ezerért, ugyan már. Nem tudom, mi ez, valószínűleg valami átverés.
2016. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit T. első válaszoló linkelt azok teljesen vállalható minőségűek (100-200 ezer alattiak)!

Persze a határ tényleg a csillagos ég.

2016. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!