Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezhet, hogy egy hagyományos...

Létezhet, hogy egy hagyományos, szögletes villanykapcsoló magától felkapcsolódik?

Figyelt kérdés

Idegesít már nagyon a dolog.Az utóbbi években időszakosan előfordul, hogy a fürdőszobai villanyt éjszaka vagy hajnalban felkapcsolva találom.A többi villany nem marad úgy és más dolgokban sem vagyunk szétszórtak, tehát nem az a feledékeny család, hogy ajtó-ablak vízcsap nyitva marad, stb...A lámpa pedig csak itt szokott a fürdőben "égve maradni", más helyiségeben nem.Igaz, ennek nincs ablak az ajtaján, tehát nehezebb észrevenni, ha égve marad, de van az ajtó mellett szellőző rácsos, azon látom, sötét van-e bent vagy sem.Na meg reflexből is ha becsukom az ajtót lekapcsolom a lámpát.

Már párszor előfordult, hogy direkt odafigyeltem, hogy le legyen oltva, mielőtt lefekszem, le is kapcsoltam, erre reggel égve maradt.És ilyenkor azon gondolkozom, én hülyültem meg, vagy mi van?Másik nyugtalanító dolog, hogy az a fürdőszobai villanykapcsoló, ha sokáig égve marad a lámpa, akkor a kapcsoló eléggé felmelegszik.De pl tegnap is egész éjjelre égve maradt, most mégsem lett meleg!Így megfordult a fejemben,hogy nemsokkal azelőtt kapcsolódhatott fel, mielőtt kimentem? (egyedül voltam otthon).

Nyugtassatok meg, hogy csak valami elektromos gebasz és nem szellemjárás! Most már aludni se merek :(


2016. jan. 11. 23:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy már volt nézetve és semmi javulás.Szerelő azt mondta kicsit laza, átnézte, meghúzta a csavarjait, teljesen rendben volt.De ugyanúgy melegszik néha és égve találom.
2016. jan. 11. 23:37
 2/5 vatafak ***** válasza:
meddig tart kicserélni ha ennyire aggaszt ?? kb 1-2 ezres meg 5 perc meló, amúgy sztem vmelyik családtag és/vagy poltergeist mégis a ludas.
2016. jan. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Roppant egyszerű. Amikor ég a villany fel van kapcsolva a kapcsoló?

Ha fel van akkor valaki úgy felejtette, ha nincs felkapcsolva és mégis világít, akkor meg elektromos probléma. Minden bizonnyal a villanykapcsoló.


Szellemek meg nem kapcsolgatnak villanyt, ők látnak a sötétben.

2016. jan. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem műszaki, hanem emberi lérdés. Valaki félálomban kómásan pössenteni, aztán lekapcsolni már elfelejti, ennyi.
2016. jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Egy kapcsoló mechanikája nem olyan, hogy csak úgy felkapcsolódik vagy le. Olyan lehet, hogy beég a kontakt, te lekattintanád, de nem kattan le, azonnal visszahúzza magát az "on" helyzetbe, mint az ajtócsengő. De azt már csak észreveszed. Vagy nem? Mert akkor ez lehet egy ok.

Az alkalmankénti melegedés is ilyen kontakthibára utal.

2016. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!