Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik ilyen áramkör?

Létezik ilyen áramkör?

Figyelt kérdés
Egy olyan két nyomógombos ki-be kapcsoló áramkört keresek, ami úgy működik, hogy mindkét gomb lehet ki és bekapcsoló is, de ha az egyikkel bekapcsoltam (például egy ledet vagy egy relét), akkor csak a másik gombbal lehessen kikapcsolni azt.

2016. jan. 13. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a váltó kapcsolóra gondolsz bővebben: [link]
2016. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Régen voltak ilyen nyomogombos kapcsolok. Rádiokban, magnokban használták. Mechanikusan müködtették egymást.
2016. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 Reteszelt ISOSTAT kapcsoló-egységek voltak amire gondolsz...
2016. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Ha mindkettő KI és BE is egyben, akkor a második feltétel nem teljesülhet, mert az egyik csak BE, a másik csak KI fog kapcsolni.

Egyszerűbb lenne, ha leírnád, mit akarsz működtetni és hol.

2016. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*a mondat helyesen:

Hogy mindkettő KI és BE is egyben, az nem teljesülhet, mert a második feltétel szerint az egyik csak BE, a másik csak KI fog kapcsolni.

2016. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#1 által linkelt áramkör (népszerű neve: alternatív kapcsolás) pedig azért nem jó, mert ott ugyanazzal a kapcsolóval vissza tudom (KI vagy BE) kapcsolni.

Magyarul: fizikailag lehetetlen, amit szeretnél. Ezért írtam, hogy konkrétabban írd le mit szeretnél...

2016. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy bármelyikkel be lehessen kapcsolni, de kikapcsolni mindig csak a másikkal tudjam.

A kérdésem az volt, hogy létezik-e ilyen és ha igen akkor hogy lehet meg csinálni, ha nem lehet akkor nem lehet.

2016. jan. 13. 21:49
 8/9 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Elmész bármelyik villamossági boltba és kérsz egy impulzus relét. kb 9000 HUF.

Ez egy elektromechanikus eszköz.

Ekkor számtalan nyomógomb köthető párhuzamosan és bármelyikkel lehet a relét be vagy kikapcsolni.


Üdv.

2016. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

D.O.81 "és bármelyikkel lehet a relét be vagy kikapcsolni."

Ez a megoldás nem felel meg a kérdező kívánalmainak. Többen is vagyunk, akik nem értjük az egésznek a felhasználási célját...

2016. jan. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!