Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Apró áramütés / elektromos...

Apró áramütés / elektromos kisülés, amikor töltés alatt álló elektronikus eszközzel érintkezek, mi a teendő, lehet belőle baja az eszköznek?

Figyelt kérdés

Az a problémám van, hogy miután a gázfűtés nem egy olcsó mulatság, időnként pulcsit kell felvennem, hogy ne fázzak. Ez egy elég olcsó minőségű, műszálas pulóver, ennek köszönhetően ha a töltőre dugott telómhoz, vagy a szintén töltés alatt álló laptopomhoz érek, előfordul, hogy kicsit megcsíp az áram, vagy nem tudom, pontosan mi történik olyankor, de biztosan más is találkozott már ilyennel.

Na most, két kérdésem is lenne, az egyik, hogy mit lehetne tenni ez ellen (azon kívül, hogy dobjam ki a pulcsit és vegyek egy normálisat)? Azt már megtapasztaltam, hogy ha az egeremhez érek, akkor utána már nem lesz ilyen élményem, viszont nem mindig kényelmes az egérhez nyúlkálni, csak hogy ne fájjon hozzáérnem a géphez. A másik, hogy az adott eszköznek, tehát amivel éppen érintkezek, okozhat bármiféle sérülést ez az apróbb kisülés, hosszútávon megrongálhatja valamilyen módon?


2016. jan. 22. 12:59
 1/2 vatafak ***** válasza:
a külső házhoz/burkolathoz történő sztatikus kisülés nemigen tud gondot okozni, csak ha szétszerelt állapotban csapsz meg mondjuk egy apró smd alkatrészt a nyák-lapon. a pulcsicsere lenne a legkézenfekvőbb máskülönben vmi állandó földelő ponton kell fesztelíteni magadat vagy esd papucsban kell sederegned :)
2016. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem.. Hát akkor kerítek majd egy másikat, köszi :D
2016. jan. 22. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!