Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autó akkumulátor töltő?...

Autó akkumulátor töltő? digitális (kapcsolóüzemű) táp jólenne töltőnek? vagy inkabb tekercselt táp jobb?

Figyelt kérdés
15V 5A a max terhelhetősege.lcd monitorhoz volt...

2016. jan. 22. 17:47
 1/5 Szirty ***** válasza:

Tápegység és akku töltő két külön dolog. Legalábbis jobb esetben.

Szabályozható áramgenerátoros üzem szerintem elengedhetetlen. És nem árt a feszültség figyelő áramkör sem.


Ha ezt a közönséges tápegységet egyszerűen rákötöd egy lemerült autó akku-ra tulajdonképpen zárlatba viszi a tápot.

Hogy erre az hogyan reagál, az csak rajta múlik, de kevéssé valószínű, hogy az akkunak épp megfelelő módon.


A "tekercselt" alatt nem tudom mit értesz. Ha 50Hz-es transzformátort, akkor teljesen mindegy hogy kapcsoló üzemű vagy 50Hz-es trafó van benne, a fenti tulajdonságok a lényegesek.

2016. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen 50hz transzformátorra gondoltam.a transzformátor 2x15V es 1,3A.ebből lehetne csinálni akkumlátor töltöt ?
2016. jan. 22. 19:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a 15 Volt van a trafó szekunder oldalán? Ha igen, akkor abból egyenirányítva lesz kb. 19,5 Volt. Ez így közvetlenül nem alkalmas 12 Voltos akkumulátor töltésére.
2016. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

KÖZVETLENÜL sehogy sem alkalmas!

2x15V 1,3A trafó alkalmas egy 12V-os töltő áramkör megtáplálására.

De az 1.3A miatt hosszú ideig tartana a töltés. Teljesítményben ennek kb az ötszöröse kellene.

2016. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm.
2016. jan. 23. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!