Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 6 Ah-s ólomsavas aksit...

Egy 6 Ah-s ólomsavas aksit lehet sima 6 A-es autóaksi töltővel tölteni?

Figyelt kérdés

Egy modellautóba vettem ezt a kicsit, csak aztán elakadtam, mert tölteni nem tudom, ha csak nem lehet a normál autóaksi töltővel ... csak attól tartok, hogy ha ráengedek 6 A-t, akkor nem robban ez fel nekem? Vagy mehet simán?


és ha mégse, akkor egy bármilyen 15 V (1-2 A) körüli tápot ráköthetek, az feltölti?


2016. jan. 23. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha 12V-os az akku, akkor lehet az autó töltőjével. Ha nem automata a töltő akkor csak a kapacitás tizedével töltheted, ami jelen esetben 0,6A.
2016. jan. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

jó kérdés, hogy automata-e vagy sem, ezt honnan tudhatom meg?

elég olcsó típus, 6 db piros LED van rajta sorba, és ahogy megy a töltés, kezdi mind a 6 leddel, majd fokozatosan alszanak el, és a végén már aa legutolsó is csak éppen gyengén pislákol.

akkor ez most automata vagy sem?


és ha nem, akkor hogy oldjam meg, hogy csak a tizedével töltse? ha szerzek egy 15 V körüli dugasztápegyységet,, ami 0,6 A-es, akkor az jó erre a célra? úgy értem, az aksi típusa mindegy, hogy éppen ólomsavas vagy NiMH vagy Li?

2016. jan. 24. 09:11
 3/4 Szirty ***** válasza:

"ha szerzek egy 15 V körüli dugasztápegyységet,, ami 0,6 A-es, akkor az jó erre a célra?"


Semmiképpen nem jó. Ezzel az adaptert túlterheled és vagy tönkre megy vagy megszólal a zárlatvédelem benne.


"úgy értem, az aksi típusa mindegy, hogy éppen ólomsavas vagy NiMH vagy Li?"


Dehogy mindegy!

Ez nem úgy megy, hogy adunk neki valamekkora "villanyt" oszt az majd töltődik ahogy akar. Az akkut pontosan meghatározott módon és algoritmus szerint kell tölteni, ami teljesen más egy ólom akkunál és egy NiMH akkunál.


"Egy modellautóba vettem ezt a kicsit, csak aztán elakadtam, mert tölteni nem tudom"


Amikor megvetted hogy hogy nem merült fel az a kérdés hogyan fogod majd feltölteni?


Szerintem egy 6A es töltőáramú ólom akku töltő egy 6Ah kapacitású NiMH akkut salakká fog olvasztani. Főleg ha magára hagyod.

2016. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát akkor nincs öteletem ... azt hittem h jó lesz esetleg az amivel a NiMH aksimat töltöm, mert az 15-16 V között mozog és aszem csak 400 vagy 500 mA-es, de így akkor necces, ha azt mondod, nem lehet vele ólomsavasat.


és tudsz megoldást esetleg?

2016. jan. 24. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!