Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az árnyékolásban lényeges...

Az árnyékolásban lényeges különbség van, ha a meleg ér mellett csak simán elmegy egy vékony árnyék vagy az egész eret körbeveszi, kb majdnem mintha coax kábel lenne?

Figyelt kérdés

Tehát a külső zavarok ellen nagyobb védelmet nyújt a meleg érnek a teljesen "körbe-árnyékolás" vagy ugyanúgy lefogja a zavart a mellette végigfutó vékony árnyék is?


Azért kérdezem, mert nagyságrendbeli különbségek vannak árban, már ha egyáltalán találni pont olyat, és ha nincs túl nagy jelentősége, akkor minek?



2016. jan. 30. 11:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A tényleges árnyékolás a "körbe-árnyékolás", mint pl. a koaxkábelnál. A többi csak smafu!

Attól is függ, hogy miért szükséges az árnyékolás?

2016. jan. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A megfelelő árnyékolás úgy működik, mint a faraday kalitka. Így logikus, hogy egy plusz vezetőt ha kinevezel árnyékolásnak, az korántsem olyan, mint egy normális árnyékolóharisnya.
2016. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

eGYEDÜL A KÖRBE ÁRNYÉKOLÁS ÉR VALAMIT.

Azért mert körbeveszi és rövidrezárja a kívülről érkező zavarokat.

Hogy ez még jobb legyen (lehet nem láttál olyat), van amikor nem egy árnyékoló harisnya van, hanem kettő!

Egyik a másikra van húzva.

És van, amikor az árnyékoló harisnya ezüstözött a jobb nagyfrekvenciás tulajdonságok miatt.

Ragozzam még?

De alapkérdés: miellen akarsz árnyékolni..

2016. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Szirty ***** válasza:

Ha a meleg érrel párhuzamosan futó test/föld/GND elegendő lenne árnyékolás szempontjából, akkor miért léteznek árnyékoló harisnyával vagy fémfóliával teljesen körbevett, esetleg a kábelt körbe ölelő és az ereket még egyszer külön-külön is körbe ölelő megoldások?


Marketing lenne?

2016. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

tudom én h vannak-szeresen i árnyékolt kábelek, csak akkor azt nem értem, h az egész neves gyártóknál is miért találkoztam csak simán egy vékony "mellette futó" érrel , mint árnyékolással ...


Logikus amit írtok persze, főleg a Faraday-hasonlat tetszik, és hát igen, csak egyszerűen nem kapok ilyen kábelt, csak nagyon vastagban vagy coaxot, de annak meg nagy az ellenállása ugye. Viszont akkor megerősítettetek abban, hogy nem kezdem el a dolgokat összeszerelni a vacakabb kábellal. egyébként kondi mikrofonokról van szó, és olyannyira érzékenyek, hogy körbeárnyékolás ide vagy oda, a legkisebb elektromos szmogot is beszedi és vége.


viszont amit nem értek akkor: miért van az, hogy az árnyékot rendszeresen összekötik a negatívval? hát akkor ennyi erővel minek a teljes és erős "körbeárnyék", ha az mindkét végén a negatívval összekötésre kerül? (és összekötésre kerül, megnéztem)

2016. jan. 30. 13:10
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyrészt a kax kábelnek nincs ellenállása. Bizonyos hullámimpedanciára méretezik, ezt adják meg ohm-ban. Ez viszont nem azt jelenti, hogy tényleg annyi az egyenáramú ellenállása.


Másrészt a mikrofonkapszuláknak eleve gyenge a jelük (legyen az klasszikus kondenzátor vagy elektret), célszerű minél előbb erősíteni azt. Nem mindegy, hogy egy pár mV-os jelet kell árnyékolni, vagy mondjuk egy 1-2V-set. Tehát ha messzire akarod vinni a mikrofon jelét, akkor fel kell erősíteni.

2016. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem feleslegesen morfondírozol ezen.

Ilyen van és kész. Lehet, hogy az a "vékony "mellette futó" ér" nem is árnyékolási célt szolgál!

Az sem világos, hogy mit értesz koax kábel alatt, mert mikrofonokhoz tényleg nem szoktunk használni!

Egyébként, -mikrofon kábel is van egész vékony elfogadható méretben.

2016. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

kicsit félreértetted, amit írtam, de nem baj.

és elárulod mi a típusa annak a vékonyabb mikrofonkábelnek?


amúgy RG58-at próbáltam, és azzal tényleg nagyon jó volt, vagyis azzal lett a legjobb idáig, az összes többibe bezavart valami, csak ez meg rigid, nem igazán jó erre a célra.

a mikrofonjel fel van erősítve, ez nem kérdés, de így is összeszed mindent sajnos.


a vastag mikrofonkábelt ismerem, és az tényleg nem rossz, csak éppen a csatlakozókhoz nem jó, mert egész egyszerűen nem fér bele. tehát ha elárulod annak a vékony mikrofon kábelnak a típusát, hálás lennék.

2016. jan. 30. 13:53
 9/15 anonim ***** válasza:
Azt írd meg akkor, hogy milyen csatlakozód van. Mert most kapásból van nálam pl 3 különböző 6.3-as jack, amiből az egyikbe 6mm, a másikba 7mm, és a harmadikba 8mm átmérőjű kábel megy bele.
2016. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ja oké, nekem ez mind túl vastag sajnos. nincs választásom, csak 3,5 jacket tudok használni, és ebbe még nem találtam jól árnyékolt vékonyabb kábelt.
2016. jan. 30. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!