Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen felszereléssel rögzítik...

Milyen felszereléssel rögzítik a hangot amikor filmet forgatnak?

Figyelt kérdés
Pl. ha nem a kamera hangját akarják a film alá tenni.

2016. jan. 30. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg fegsz lepodni: mikrofonnal. Nem a kamerara van szerelve, hanem felulrol logatjak be: [link]
2016. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2016. jan. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy mikrofonnal. Csak nem tudtam, hogy mire veszik fel stb. Köszi a választ :)
2016. jan. 31. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:

hogyne már.

azért a felsőbb kategóriás kameráknak elég profi mikrofonbemenetük van, és természetesen ebbe szokták csatlakoztatni azt a puskamikrofont, amit belógatnak a szereplők elé. elég macerás lenne ha külön vennék fel a hangot, bér nemrég még így ment nagyrészt, tudom, és utána mixelték, na de ez pokoli munka (ezt is tudom tapasztalatból).

2016. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Jézusom az előttem levő mekkora gyökér.


Filmes hangmérnökként a következőt tudom mondani: Ugyan úgy külön, ahogy eddig is.

A rendszer a következő:

Van egy ún. puskamikrofon, amit egy ún. boom-ra raknak (ez az a hosszú rúd)

ezt bekötik a megfelelő kábellel egy úgynevezett recorderbe, azaz külső felvevő egységbe.

Ezek a felvevő egységek hihetetlen pénzekbe kerülnek, sok mikrofon jelét képesek egyszerre fogadni, akkumulátorról üzemelnek, és könnyűek.

Az előttem levőnek egy csepp fantáziája sincsen. Ugyanis azért van a csapó, hogy segítsen a vágókon.

Egy kép forgatása előtt a hangos és a kamerás beáll kezdőpozícióba, majd jön a csapó. ennek a hangja egy hihetetlen éles csattanás, amit a kamera is felvesz.

A vágónak annyi a dolga, hogy a mikrofonnal felvett take számot párosítja a kamerával felvett take számmal, és arra a képkockára húzza az éles csattanást, amikor képkockára pontosan a csapó lezár.


Ha bármi kérdésed van még, szólj!

2016. nov. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

aha, izgi.

de most mi volt abban az új, amit leírtál?

valóban van ez így (is), de nem csak így.

aztán meg megnézném én azt aki a csapó alapján vág, jézusisten ... az arra jó h kb betalálja, de aztól még a hang nem lesz szinkronban teljes mértékben a szájmozgással, egyebekkel.

meg mi ez h egyszerre több mikrofont meg aksi? ezek mind alap és evidens dolgok de úgy írod, mintha vmi extra nagy találmány lenne... aztán meg összesen egy keverő kérdése, ez meg a másik (és naná aksiról, ez se kérdés még egy kezdő DJ-nek se, ha ki akarja iktatni a zajokat)

2016. nov. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!