Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem működik a LED-es...

Miért nem működik a LED-es villogóm?

Figyelt kérdés
Az alábbi kapcsolást építettem meg, NYÁK-on, és krokodilcsipeszekkel egyaránt: [link] (a tranzisztoros verzió). 12 voltos egyenáramú tápegységről üzemeltetem. Mindkét LED világít, de cs*szik villogni. Tudja valaki esetleg, hogy mitől lehet ez? Annyiszor megépítettem már, mindig új alkatrészeket vettem hozzá, de ugyanaz a jelenség: világít, de nem villog. Miért?

2016. febr. 1. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán azért mert a TTL áramkör tápfeszültsége 5V. Nem 12V.

Nem szégyen ám paraméreket nézegetni:

[link]

Technology Family

VCC (Min) (V) 4.5

VCC (Max) (V) 5.5

2016. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, közben észrevettem, hogy béna voltam, te a tranziszotrost építetted meg.
2016. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ellenállásokat is ennek megfelelően módosítottad ?


"A villogás ütemét itt is a kondenzátorok cseréjével lehet változtatni. A ledek 220 Ohmos előtétellenállásait 9V tápfeszültség esetén 390-470, 12V esetén 560-750 Ohmra kell cserélni."

2016. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tudsz légyszi rakj fel 2 fényképet. Egyiket a beültetési oldalról, másikat a fólia oldalról.
2016. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor én ezer évvel ezelőtt építettem ilyeneket, akkor úgy volt, hogy:

- Ha mindkettő világított egyszerre, akkor túl kicsi volt a kondenzátorok kapacitása,

- Ha pedig csak az egyik LED világított, akkor túl nagy kapacitásúak voltak a kondenzátorok.

2016. febr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 100uF ugye 100uF, és nem 100nF? Mert akkor olyan gyorsan villog, hogy nem is látod. Egyébként ha pontosan így építetted meg, akkor működnie kell.
2016. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálom először nagyobb kondikkal, utána meg nagyobb ellenállásokkal. Azt hittem, h a kapcsolás rossz, de akk csak én rontottam el. Még egyszer köszönet mindenkinek :)
2016. febr. 2. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!