Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha megráznak a 90 V-s kondenzá...

Ha megráznak a 90 V-s kondenzátorok, lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

Van pár kondenzátor, ami sorasan van kapcsolva, 90 Voltot ad. A két póluson 2 kábel van, amihez hozzáértem és megrázot. Azt hallottam, hogy ez megöli a vörös vérsejteket. Ebből lehet valami bajd, ha csak 90V volt? Ezt a folyamatot többször is megésmételetem.


És lenne mégegy hasonlő kérdés: Ha hozzáérek, mondjuk egy 300V-os kondenzátorhoz, akkor mi lehet a legrosszabb, ami történhet?



2016. febr. 4. 17:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Akármilyen feszültség miatti áramütésnek az lehet a következénye, hogy vérrögök keletkeznek a véredben, és ha ezek eljutnak az agyadig, akkor "csak" nyomorék leszel a maradandó életedben, ha a szivedig jutnak el, akkor "csak" infarktust fogsz kapni.
2016. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
51%
100 V körül már halálos 90V is sok az embernek.
2016. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem is válaszolok..

Olvasd el az áram élettani hatásait és az ohm törvényt se feledd.

A feszültségtől és az ellenállástól (az emberi test ellenállástól) függ mekkora áram halad át a testen.

Az áram nagysága öl(het).

Az sem mindegy a test melyik részén folyik át, benne van-e szív is, vagy nincs..

És még vannak szempontok, nem sorolom, mert egyiket kiragadva rossz következtetésre juthatsz....

2016. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor is ha kicsit megrázta a kezem? Nem volt olyan nagy ütés, viszont nem csak egyszer volt. Egyszer a bal kezem, és másodszor mind két kezemen.
2016. febr. 4. 17:44
 5/16 anonim ***** válasza:
Nemcsak a feszültség számít, s igen változó, hogy mi történik. Engem elég sokszor megrázott már a normál 230V, ez azért sokakkal megtörténik... Egyszer meleg lett tőle a kezem, máskor semmilyen utóhatás nem volt. Hajlamos hamar elhagyni az ember testét, de persze ha rosszul jön ki, akkor lehet belőle nagy baj.
2016. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És a sokkolók hogy működnek? Az nem olyan, mint a kondenzátor? Ha mondjuk lesokkolnak, az nem olyan?
2016. febr. 4. 17:48
 7/16 anonim ***** válasza:

5: na igen, csakhogy kondiról van szó, azaz egyenáram, ami jóval veszélyesebb.


Ami engem illet, én már belenyúltam néhányszor full töltöttségű 500V-os elkóba, szépen lezsibbadt tőle a karom.. más bajom nem lett, viszont csak 1 kézzel fogtam, vagyis nem haladt át az áram a testemen, ez nagyon fontos. Ha a szív vonalon is keresztül halad, azt már nem kockáztattam volna meg kórházi megfigyelés nélkül..

2016. febr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
6: A sokkolónál a feszültség extrém nagy, az áramerősség viszont nem!
2016. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Miért? egy kondenzátornál nagy az áramerősség?
2016. febr. 4. 17:57
 10/16 anonim ***** válasza:
Kis ellenállás esetén le tud adni relatíve nagy áramot is.
2016. febr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!