Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Zselés gondozásmentes akkumlát...

Zselés gondozásmentes akkumlátor nem veszi a töltést sima töltővel lehet vele valamit kezdeni vagy kuka?

Figyelt kérdés
Zselés, zselés akku, töltés, nem veszi a töltést,

#zselé #töltés #zselés akku
2016. febr. 18. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kinyitod a cella dugókat, kimosod desztillált vízzel.

Benzinkúton vagy autósboltban keresel bekevert akku savat, beletöltöd úgy hogy ellepje a cellákat. Árammal feltöltöd.

2016. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én most csináltam meg az enyémet.. Feltöltöd.. (mivel nem veszi, ezért 1.. másfél óra alatt kikapcsol. Feltöltve) Fogod és rákapcsolod a helyzetjelzőt. 4-5 óra alatt maximum (10,5V ig!) meríted. Majd mikor ilyen formán csutkára merült ,akkor 1/20-ad árammal. (45Ah esetén ez 2A)Szépen megindítod a töltést, s így hagyod hogy kíméletesen feltöltsön.. Fel fogja venni a töltést és 6-8 óra alatt szépen feltölt. Ezt a legnagyobb hidegben játszottam meg több mint egy hónapja. Azóta is működik. (Előtte a sima töltéssel 2 naponta lefingott.. annyira hogy 2 x indítani is cseszett!)
2016. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szirty ***** válasza:
Zselés! Észrevettétek?
2016. febr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A köznyelv zselésnek mondja a "gondozásmentest". ami persze ugyanolyan ólomakku. Ide a bökőt hogy a kérdező is azt hiszi hogy gondozásmentes lévén "zselés" akkuja van.. holott az bizony majd csak ugyanolyan felitatott ólomakku, mint a többi. :D
2016. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Még utolsó.. egyben második is vagyok. Gépkocsiban nincs zselés indító akkumlátor. Sohasem volt.
2016. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szirty ***** válasza:

"A köznyelv zselésnek mondja a "gondozásmentest"..."


A kérdésre kell válaszolni, nem a feltételezett kérdésre.

2016. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De a kérdés nem világos.. Amúgy jogos és igazad van. Első kérdés a kérdezőhöz. Milyen akkumlátorról van szó? Egyáltalán gékocsi indítóakkumlátorról van-e szó? (Csak feltételezem hogy igen, s ilyen formán nem ugye nem lehet zselés!) Esetleg tényleg zselés és akkor valami szünetmentes, vagy szerverben, riasztóban működő kisebb Ah-ás akksi. Amik viszont ki szoktak száradni, s azzal nincs mit "ügyeskedni".. csere.
2016. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Elnézést hogy nem pontosította a dolgokat egyébként azt hiszem talán elektromos bicikliben volt használva. Fekete 12V-os akku talán 4Ah-ás. És igen biztos hogy zselés kb ilyenről van szó [link]
2016. febr. 19. 00:56
 9/14 anonim ***** válasza:

"Zselés gondozásmentes akkumulátor nem veszi a töltést sima töltővel lehet vele valamit kezdeni vagy kuka?

Az első válaszban leírtam kedves kérdező.


"Zselés! Észrevettétek?"

Kedves válaszoló, az első válaszomban a zselés kérdésre válaszoltam.


"A kérdésre kell válaszolni, nem a feltételezett kérdésre."

Kedves válaszoló, tudom hogy nem nekem írta, de én is beleszólok ha már te sem a kérdező problémájával törődsz.


A kérdezőnek: a zselés akku ugyanolyan mint a nem zselés változata, csupán az elektrolit állaga tér el.

A kérdés az volt hogy lehet vele csinálni valamit vagy kuka. Ezt lehet vele csinálni.

Nyilván egy kerékpárban nem feltétlenül vízszintes az elhelyezése, ez a felhasználási mód már nem a legmegfelelőbb neki. Így az inkább kuka opció esélyes, de más célra még a javasolt módszerrel működhet.

2016. febr. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Esetleg egy 15V-os táppal.. Nagyobbacska trafó.. egy dióda. (Egyutas egyenirányítás.) S úgy rá az akkut. Áramkorlátnak az akkuval sorba kötsz 12V-os/21W-os.. esetleg 12V/50W-os gépkocsi reflektor izzókat.. Számolgatni kellene hogy mennyi áramot engedj rá, de legalább vagy 3- izzó minimum kell a kis Ah szám miatt. S így óvatosan elkezded tölteni pár órát.. figyelve a melegedést. Hátha felveszi a töltést. (Ha nem zörög, s nincs kiszáradva már 8 éve.. )
2016. febr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!