Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A wifin, hogy tudom beallitani...

Robika000 kérdése:

A wifin, hogy tudom beallitani, hogy egy bizonyos ip-t ne engedjen fel?

Figyelt kérdés
Hallottam mar mac address szuresrol vagy mirol, de nem magyon ertek hozza. Nem tudom, hogy pontosan hogyan lehetne de biztos vagyok benne, hogy lehetseges beallitani ilyesmit. Nem nem akarok jelszot valtoztatni nekem kifejezetten erre lenne szuksegem.

#wifi #mac address szures
2016. febr. 20. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam mar mac address szuresrol vagy mirol, de nem magyon ertek hozza."


Én is hallottam már róla. Sőt láttam is ilyet. Az én routeremben ezt MAC Address Filteringnek hívják. Beadod azokat az eszközöket amelyeket nem szeretnél kapcsolódval átni és azokat MAC cím alapján szűri a router.


"Nem tudom, hogy pontosan hogyan lehetne de biztos vagyok benne, hogy lehetseges beallitani ilyesmit."


Lehetségesnek biztos lehet, de valami fontos infót nem hagytál ki esetleg a kérdésedből?

2016. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Router beállító menüjében (általában 192.168.1.1, név és jelszó gyakran admin) megkeresed hogy MAC Filter (talán Wireless vagy Security részben lesz), és ezt kell engedélyezni és beírni oda az eszközök MAC címeit. A MAC címét az eszközöknek így tudod megnézni: Nyitsz start menüt, beírod hogy cmd, nyomsz egy entert, a parancssorba beírod hogy "getmac /v" idézőjelek nélkül, a Physical Address. Androidon wifi beállításokat megnyitod, majd menü gomb (új androidokon jobb felső sarokban 3 pötty), rámész hogy speciális, majd az alján ott lesz a MAC cím.

Viszont a MAC szűrés nem biztonságos, ha valaki ért egy kicsit a gépekhez akkor kifejezetten könnyű kijátszani.

2016. febr. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!