Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik olyan 220V-os világító...

Kaa12 kérdése:

Létezik olyan 220V-os világítós kapcsoló, amelyik akkor világít, amikor kikapcsolt állapotban van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretném megtudni, hogy létezik-e olyan 220V-os világító kapcsoló ( [link] ), amelyik akkor világít, ha kikapcsolt állapotban van, és nem akkor amikor bekapcsolom. Hasonlóan, mint egy jelzőfényes villanykapcsoló. Mi a neve, miként tudok ilyet venni?

Vagy ha nincs ilyen, akkor tudtok-e egy rajzot adni arról, hogy miként tudom ezt a kötést megoldani egy normál világítós kapcsolóval?



2016. febr. 22. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Ebben a kivitelben nem létezik.

A normált, kösd be úgy, ahogy a jelzőfényes van bekötve. Jelzőfény sorba kötve a fogyasztóval, amit bekapcsoláskor, a bekapcsoló érintkező rövidre zár. Ettől úgy fog működni, ahogy te szeretnéd.

2016. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy rajzot vagy egy részletes leírást tudnál küldeni? Köszi!
2016. febr. 22. 12:57
 3/8 Trafó1 ***** válasza:

Ha egy sima ledet kötsz arra a két lábára amivel a 12v-t a kapcsolóhoz vezetik akkor elméletileg lekapcsolt állapotban világít, amikor pedig felkapcsolod a kapcsolót elalszik mert a kapcsolón folyik az áram és gyakorlatilag a két láb között nullára esik a fesz, a polaritásokra kell csak oda figyelni mert különben semmikép nem világít a led.

Gondolom kocsiba kellene, ahoz meg már pár forintért kapsz 12v-os ledet, már csak bele kell szerelned a hagyományos kapcsolóba, ami viszont szeret szét ugrani aztán keresheted az alkatrészeit:-DD

2016. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a bibi, hogy ez egy 220V-os kapcsoló, így a 12V-os LED szerintem egyből szétdurranna, ha kap egy kis feszkót... És jó lenne, ha megoldható lenne úgy, hogy az izzó / LED a kapcsolón belül legyen.
2016. febr. 22. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Abból a kapcsolóból indultam ki, amit linkeltél.

Az a lényeg, hogy a kapcsoló visszajelző lámpájának a "nulla" kivezetését nem a nullára kötöd, hanem az elmenő, fogyasztó érintkezőjére.


A képen egy két érintkezős kapcsoló van, de ugyanaz. Annyi, hogy a te kapcsolódon a "jobb oldali" láb az egyik szélső.

A te kapcsolódon középre kötöd a bejövőt, majd összekötöd a két szélsőt, és a fogyasztót.


[link]


Viszont javaslom, hogy villanyszerelővel csináltasd.

2016. febr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Trafó1 ***** válasza:

'2vos led elé bekötsz egy ellenállást (azt hiszem 470 ohm

[link]

majd ezt beszereled a mostani kapcsolóban lévő glim lámpa helyére, befér mert elég kicsi .

Igazából szerintem lehet ilyen kapcsolót venni, a kérdés az te hová, milyen célból, mekkora feszültségre szeretnéd használni.

2016. febr. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Szétszedtem a kapcsolót, aminek így nézz ki a belseje: [link] vagyis ez nem fog világítani csak akkor, ha ki van kapcsolva.

Azért köszönöm az ötleteket!

2016. febr. 29. 16:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt írtam le neked az 5. válaszban.

Az "L1"-et, összekötöd az "N"-el, és rákötöd amit kapcsolni akarsz vele. Az "L2"-be meg belevezeted az áramot. Az áram másik felét meg bekötöd abba, amit kapcsolni akarsz.

Tehát meg lehet vele oldani. Egy villamos szakembernek ez alap dolog. Biztos van olyan ismerősöd...

2016. márc. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!