Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnam az elektromos...

Apukam kérdése:

Hogyan tudnam az elektromos kerekparom sebesseget novelni ill. tuningolni? Esetleg a vezerlomet kell kicserelni nagyobbra (most250w) v atkotni valamit v aksit csereljek stb.

Figyelt kérdés
Mellesleg nem tudom h normalis e egy 36v 8A 250w os bringanal a 15km/h. Szerintem lassu.
2016. febr. 24. 22:30
 1/2 pista kuota válasza:

Szia!


Sajnos a vezérlés, vagy motor és akkumulátor cserélye nagy költségekkel járhat

ezért azt nem javaslom. De van módja a gyorsabb átlagsebesség elérésének.

Ezt több lépcsőben érdemes végrehajtani a kerékpáron.

Az egyik az aerodinamikai jellemzők optimalizálása.

Második a kerékpár súlyának csökkentése.

Harmadik a kerékpáros súlyának csökkentése.

Mit is takarnak ezek?

Először is a kerékpárod aerodinamikájának és surlódásának csökkentése érdekében

érdemes lecserélni a külső gumikat a lehető legvékonyabbra. Ekkor változni fog az irányíthatósága a kerékpárnak kicsit idegesebbé válik

de gyorsabb lesz és hamar megszokod. Érdemes kicsit lejjebb engedni a kormány magasságát is mert ez is sokat segít.

Második a kerékpár súlyának csökkentése: Szedd le ami nem szükséges vagy cseréld le kisseb súlyúra.

Ma már szinte minden alkatrész olcsón megvásárolható karbonból. Pl: A kerékpáros acél vagy alumínium kulacstartót cseréld karbonra,

vagy a műanyag bumszli kormánymarkolatot vékonyabb gumi markolatra, a nehéz alupedált könnyű műanyagra stb.

A harmadik a kerékpáros súlyának csökkentése: Fogyj 3-5 kilót, és használj kerékpáros öltözetet és sisakot mert ezek

jelentősen csökkentik a légellenállást.

Ezek együttes alkalmazása a legolcsóbb és leghatékonyabb módja a kerékpárod sebességének növelésének.

Sőt valószínűleg hatékonyabb lesz mintha nagyobb elektromotort tennél bele.

Mekkora sebességnövekedést várhatsz ha végrehajtod a fentieket?

Nagyjából 20%-os átlagsebesség növekedés várható a fenti átalakítással és a súlyodból 5 kg fogyással ami nagyon jelentősnek mondható.

Példának okáért eddig 30km/h- val mentél az átalakítások és a fogyás után kb 36km/h órára nőhet az átlagsebességed az elektromos kerékpárodon.

Jó tekerést kívánok.

2016. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az az igazsag h nem vagyok egy vastag gyerek es a bicajom total csupasz nem nehezebb az atlagnal. Bicaj ruha az meggondolando de en nem hiszem h ilyen kis sebessegnel annyira donto lenne az aero dinamika. Az ar nem lenyeges valami megoldas kellene a normal esszeru kereteken bellul. Ugy tudom h a kontrolleren lehetne valamit allitani mert gyarilag elegge lebutitjak de nem talalok ertelmes segitseget sehol sem.
2016. febr. 27. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!