Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudom bekötni ezt a...

Hogy tudom bekötni ezt a kapcsolást hogy müködjön?

Figyelt kérdés
Régen voltak kis távirányitos autók amin két gomb volt amivel előre és hátra ment.És ezt nem tudom hogy lehet bekötni hogy müködjön két kapcsolóval és egy elemel?Lenne két gomb ha az egyiket nyomom akkor az óramutató járásával megegyezően forogjon és ha a másikat akkor elenkezöleg ezt hogy tudom bekötni?Nem találtam róla ábrát és nemtudom hogy hogy nevezik ezt a bekötést Ha valaki tudna segiteni azt megköszöném.

2016. febr. 27. 16:19
 1/6 Szirty ***** válasza:

Nem nagyon értem mit szeretnél.

Milyen motort akarsz előre/hátra indítani milyen kapcsolókkal vagy gombokkal?

2016. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindkét gomb két áramkörös. A kettő közül az egyik fordított polaritással kapcsolja rá az elemet a motorra.

Ha nem akarod,hogy a két gomb egyszerre megnyomására rövidre zárd az elemet, legalább az egyik kapcsolónak nem csak kát áramkörösnek, hanem váltó érintkezősnek is kell lennie.


[link]

2016. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem nekem bonyolult ez a váltó áramkör de nem nyomnám egyszerre a kettőt akkor meglehetne oldani?
2016. febr. 27. 20:51
 4/6 A kérdező kommentje:
És sima kapcsolom van csak
2016. febr. 27. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Sima (egy áramkörös) kapcsoóval nem lehet megoldani.

Úgy lehet, ahogy lerajzoltam. Másképp nem.

Vagy csak bonyolultabban, két relével, amit a sima kapcsoló működtet.

2016. febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat ezt szerettem volna tudni ment a zöld:)
2016. febr. 28. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!