Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Halogén izzós csillár egyik...

Halogén izzós csillár egyik égője mindig levágja a biztosítékot. Miért csinálja?

Figyelt kérdés
Van a nappalimban egy 4 halogén izzós csillár. Azt figyeltem meg, hogy az egyik mindig úgy ég ki, hogy felkapcsoláskor lecsapja az összes biztosítékot. A másik három simán csak nem világit felkapcsoláskor. Ráadásul ugyan ez kétszer is (5 év különbséggel) felrobbant a felkapcsolás pillanatában. Kib*szott nagyot durrant és beterítette a fél szobát üvegszilánkkal. Ez hogy lehet?

2016. febr. 28. 15:42
 1/6 anonim válasza:
Véletlen
2016. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Édesanyámnál az éjjeli lámpa volt így. Annál a vezeték égett el ott ahol a foglalathoz csatlakozik. Kicseréltem a vezetéket, megtisztítottam a még hibátlan foglalatot és minden oké lett.
2016. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:
Az izzók jellemzően égnek ki bekapcsoláskor zárlatot okozva.
2016. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiégett villanykörte nem okozhat zárlatot.
2016. márc. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:

"Kiégett villanykörte nem okozhat zárlatot."


De bizony okozhat, és bizony okoz is. Elég gyakori.

A dolognak egyszerű fizikai magyarázata van.


Lényeges azonban hogy nem a kiégett izzó okoz zárlatot (ami pl. hónapokat pihent egy polcon) hanem a szál megszakadásának a pillanatában okozza a zárlatot.


Ez olyan mértékben igaz és gyakori, hogy néha még veszélyes is lehet.

2016. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az nem zárlat, túláramot rossz kontakt is okozhat, ami pedig a zárlat "ellentéte".
2018. máj. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!