Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi értelme van a 3 eres XLR...

Mi értelme van a 3 eres XLR kábelnak, ha már rögtön a mikrofon alján is a 3 XLR-tüske 2 pontja össze van kötve?

Figyelt kérdés

azaz akkor mégis marad egy meleg és egy hideg ér, de miért lényeges az, hogy még egy harmadikat hozzá kössenek a hideghez úgy, hogy az akkor végig így együtt megy? akkor miért nem csak eleve 2 eres a kábel?


komolyan nem értem, mert az elején még az árnyékolásra gondoltam, na de ha a kettő mindjárt az elején össze van kötve, akkor az se lehet, nem?



2016. febr. 29. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A magyarázat már az első bekezdés végén is ott van. Szerintem ezt keresed:

[link]

2016. febr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az valami nagyon gagyi mikrofon lehetett, aszimmetrikus bekötéssel, csak azért XLR-csatlakozóval, hogy reánézésre szimmetrikusnak látsszon. Egy normális mikrofonnál sosincs összekötve az árnyékolás és a - polaritás.


Csak annyi volt ennek a bekötésnek az értelme, hogy egy gagyi mikrofont is lehessen szabvány XLR mikrofonkábellel rendes keverőre csatlakoztatni. Más kérdés, hogy a fantomtápot is rögtön leterheli, ha véletlenül valaki bekapcsolva felejti a keverőn.

2016. febr. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!