Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet laptopon az...

Hogyan lehet laptopon az orosz fonetikus átírás betűivel írni?

Figyelt kérdés

Tehát nem a cirill betűk előhívására gondolok, mert azt tudom, hogyan kell és nem is arra van szükségem, hanem azokra, amelyek úgy néznek ki, mint a mi latin betűink, csak némelyiken van egy plusz vonás felül vagy egy fél karika, stb. (Mint a kérdésből látszik, nem tudok oroszul, csak szükségem lenne most erre a fonetikus gépelési módra.)


A választ előre is hálásan köszönöm! :)



2016. márc. 8. 18:21
 1/2 MrPifta ***** válasza:
ilyen szerintem nincs. Az oroszok cirill betűket használnak (шлмго) ami olyan, mint a miénk, az mondjuk lengyel vagy ilyesmi abc (Ð, ã, č) például.
2016. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

MrPifta: köszönöm a választ! :) Igen, azzal tisztában vagyok, hogy az oroszok saját anyanyelvi környezetben cirill betűkkel írnak, nekem az az átírási mód kellett volna, amelyre ezeket a cirill betűket átírják olyan külföldiek számára, akik nem tudnak cirill betűket olvasni. (Például a japán vagy a kínai nyelv esetében is van egy ilyen átírási rendeszer latin betűkkel azoknak a külföldieknek, akik az írásjeleket nem tudják elolvasni.)


Nekem az orosz latin betűs átíráshoz a szokványos latin betűkön kívül még olyanokra volt szükségem, mint például a "kampós c" a válaszodban. A próbléma azonban már megoldódott, most nemrég jöttem rá, hogy talán rá kellene keresni különleges karakterbeütési módokra, amik nincsenek a billentyűzeten, mielőtt a billentyűzet nyelvét akarnám állítgatni. :'D

Azért köszönöm a választ! :D

2016. márc. 12. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!