Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Set-top boxok közt hogy lehet...

Set-top boxok közt hogy lehet ekkora különbség?

Figyelt kérdés
Korábban vettem egy BEN-Sat stb-t, annak teljesen sima volt a képe, viszont ha hdmi-vel használtam, szaggatott. Később vettem egy szinte ismeretlen márkájút, annak meg vibrált a képe ha scart-rgb-vel használtam. Most egy Sencor dekóderem van, annak elsőre mintha sima volna a képe, viszont ha scart-rgb módban van, akkor oldalra ugrál egy picit a képe, továbbá valahogy a nagyobb részletgazdagsággal bíró tartalomnál pl.sportközvetítésnél ilyen fésűsen-lépcsősen darabolódik és fel-le vibrál. Mindegyik set-top-box rendelkezik valamilyen hibával? Melyik márka a legjobb?

2016. márc. 14. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a set top boxnak van baja, egyszerűen gyenge a jel.

HDMI-nél csak szétesni tud a kép, mert digitális jelátvitel, ott sem az stb volt a bűnös.

2016. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem úgy értem, hogy olyan darabosra esik, mint amikor rosszul van beállítva az antenna, hanem ezek a vibrálások, pulzálások, meg amiket leírtam fenn, az állandóan benne van. Meg a szaggatás is annál a bizonyos márkánál, ugyanis két beállítás lehet, az egyik cvbs+hdmi, ekkor állandóan szaggatva megy át a kép bármilyen csatlakozásnál, scart-rgb-nél viszonylag normálisnak mondható.
2016. márc. 14. 11:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Antenna hiba, gyenge. Nem a set top box rossz.
2016. márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 vatafak ***** válasza:
100%
a menüjében biztos találsz olyat h jelerősség/minőség legalább 80% az egészséges
2016. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenféle antennajel és minőség 100%-os. Szóval vegyük át újra! Az antennabemenetig minden hibátlan. A scart kábel hibátlan. A hdmi-ből többet is próbáltam, de szerintem 1,5 m-en nem hiszem, hogy szét kellene esnie a képnek, szóval hibátlan. Tehát minden körülöttes tényező korrekt. A rendszerben csak a boxok voltak cserélve. Az egyik teljesen sima képet adott, viszont szaggatott, a másikban voltak jellegzetes vibrálások, míg az utóbbiban ilyen az éles vonalaknál van ilyen jellegzetes lépcsősödés pl. ha teniszt közvetítenek nagyon látványosan fel-le vibrálnak a vonalak. Az első boxnál ilyen nem volt, teljesen simán állt a kép mikor kellett. Szóval a kérdés az, hogy ezek a különbségek miből erednek a set-top-boxoknál?
2016. márc. 14. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a közelben valamilyen műhely, hibás elektromos kábel (zárlatos, szikrázik)? Mert ez arra utal. Nekem a műholdvevővel is előfordult, hogy kockázott egy kicsit a kép, pedig alig féléves a műholdas set top box. Nem annak a hibája lesz. (Nálam a szomszéd ház biztonsági rendszere okozta, már megjavították).
2016. márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én értem, hogy a kérdező mire gondol. Igen is lehet ekkora különbség stb-k közt, azoknál is függ a belső memória sebességétől, mekkora proci van benne, meg mit bír a tápegysége. Nekem is Sencor stb-m van és tényleg homályos ugrálós fos a képe. Régebbit kell venni, ami nem ilyen kis tyúxar méretű, hanem egy picit nagyobb tégla méretű, azok legalább képesek stabilan működni.
2016. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyedi műholdvevő, Sencor set top box-szal, tavaly cseréltem (átállás miatt, a régi sem volt rossz) és semmi gond nincs vele, stabilan működik. És igen, ilyen kicsi, nem nagy. A helyedben a tévét is megnézetném, a bemenet rendben van-e?
2016. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!