Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » MacBookhoz milyen egeret...

MacBookhoz milyen egeret ajánlotok, kifejezetten tervezéshez? (pl. Inventor)

Figyelt kérdés

Mac kompatibilis VEZETÉK NÉLKÜLI egeret szeretnék venni, ami tervezéshez jó CAD vagy Inventor. Max 10ezer Ft-ban gondolkoztam. Nem vagyok tisztába, hogy mit kell nézni egy egérnél csak annyit tudok eldönteni, hogy a kezemben kényelmes vagy nem. Sokszor használtam már olyan egeret, ami kifejezetten gagyi volt, de ez ugye csak a használatnal jön elő. Pl nem volt pontos, ami nekem meg eléggé jó lenne.

Hátha volt mr valaki a helyzetemben és végül sikerült egy jó egeret vennie.

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. márc. 18. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Macre van Inventor? Vagy Bootcamppel használod?


Egyébként CAD-hez érdemes egy jó "gamer" egeret venni, több extra programozható gombbal. Hogy konkrét típust mondjak, a Logitech G300-at ajánlom. Illetve ami ennél szerintem fontosabb, az egy 3D egér (3Dconnexion termékei: SpaceMouse, SpaceNavigator, stb), ISZONYATOSAN sokat segít és gyorsít, ha a navigációhoz egy ilyet használsz. Tapasztalatból mondom, hogy egy pár óráig eltart, mire megszokod, de onnantól egész más világ.

2016. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bootcamp sajnos...


kösz! megneztem az egeret, jó lenne de vezéték nélkülit szeretnék.

az a másik meg hát... 120k nekem nem ér meg annyit. nem munkára kell az Inventor, hanem egyetemen tanuljuk és azért ekkora beruházást nem szeretnek most. ha később ezzel dolgozok lehetmegéri

2016. márc. 20. 01:24
 3/4 anonim ***** válasza:
120k körül a profibb verzió van, mi a cégnél a legalapabbat használjuk (SpaceNavigator) az 30k körül van, szerintem megéri. A nagyobb annyival tud többet, hogy van csomó programozható gombja, meg talán makrókat is lehet írni hozzá, de ez a legkisebb változat is hatalmas segítség már, én tényleg nagyon ajánlom, de ahogy gondolod.
2016. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze biztos jó cucc! De egyetemista költségvetésből csak hobbi szinten nem tervzetem beruházni. Egérből is 10k körül gondolkoztam. Jelenleg értelmetlennek tartom. Úgy, hogy a programot is még csak most kezdem használni. De köszönöm! ha később komolyabban foglalkoznék vele megfontolom
2016. márc. 20. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!