Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit csinálnak a villanyszerelő...

Mit csinálnak a villanyszerelők, amikor "címeznek"?

Figyelt kérdés

Ha rossz kategóriába írtam a kérdést, remélem "helyre kerül".


Szóval biztonsági világítást szereltek, meg azokat a zöld világító táblákat, amik a kijáratot mutatják. Azt tudom, hogy miért van, és hogy áramszünet esetén autómatikusan felkapcsolják magukat, akkumlátorról.

De hallottam többször, hogy címezték, számokat diktáltak egymásnak, kis csavarhúzóval piszkáltak benne olyankor valamit.

Szóval ez miért kell, mik ezek a "címek" (számok)?



2016. márc. 19. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy a kábel mindkét végén tudják hogy mi az,melyik kismegszakítóhoz kapcsolódik. Általában a kismegszakítót kapcsolgatják, és az a kis csavarhúzó meg fáziskereső szokott lenni. Lekapcsolják az összes kismegszakítót majd egyesével felkapcsolják. amikor a fáziskereső jelez, akkor jelölik be hogy melyik kismegszakító kapcsolta.


Egy későbbi szervizelésnél jól jön.

2016. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
a vezetékeken lévő kis számok. Van ahol ilyenekkel jelölik, hogy melyik vezeték hova megy, mihez való.
2016. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy csomó esetben ezekben van valamilyen intelligens vezerélő, legalább a felügyelethez (hogy ott konkrétan milyen bizt. világítási rendszer van nem tudom), ekkor minden eszköznek van egy "címe" (ez olyesmi mint egy telefonszám), és a felügyeleti számítógép ennek segítségével kérdezi le az állapotát az eszköznek. Azt viszont pontosan kell tudni, hogy melyik című eszköz pontosan hol van az épületben.
2016. márc. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!