Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet az ATX táp baja?

Mi lehet az ATX táp baja?

Figyelt kérdés
Van egy Mercury MKP-4450 kapcsolóüzemű 450 wattos tápom, de nem indul. Próbáltam terheléssel is, meg anélkül is, semmi nem történik. 20 pin van az alaplapi csatlakozón, a zöld drótot kötöttem rá a feketére. Meg se mukkant. Valami ötlet, hol keresgéljek benne?

2016. márc. 22. 20:22
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:
Milyen elektronikai előképzettséged van?
2016. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hobbielektronika... Szóval lehet szakszöveg is a magyarázatban :) magam tervezem megjavítani a tápot, csak nem tudom, hol induljak el.
2016. márc. 22. 21:21
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

talan sorjaban?

vagyis megkene tudni kerul e bele elektromossag egyaltalan


amugy ez tanulasnak megteszi de hasznalat miatt nem erdemes veszodni vele, ha csak nem teljesen atalakitod de az meg nem lesz olcso, es nagyon rossz alapokra epitkezel ezzen

2016. márc. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vatafak ***** válasza:
kell lennie 3 v 5V-os stand by feszkónak vmelyik éren, ezt küldi vissza egy másikon az alaplapi kapcsoló, sztem tele van a net az ATX szabványú tápok csati leírásával.
2016. márc. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hm. Mint mondtam, nem vagyok teljesen kezdő, készítettem már magamnam paneleket. Egyébként, normál esetben az ATX táp csatlakozókban van egy (szabványosan zöld színű) vezeték, és a táp a zöld vezeték és a test közötti feszültséget figyeli. Ha ennek logikai értéke magas(tehát van különbség), akkor a táp nem indul. Ha viszont testre kötjük, ugyebár a logikai érték alacsony lesz, és a táp elindul. Az alaplapon egy külön elektronika végzi ezt a kapcsolást. Én jelen esetben alaplap nélkül akarom használni a tápot, más panelek feszültségellátására.


Egyébként olyan választ vártam volna, hogy milyen IC vagy tranzisztor vagy bárakármi romolhat el, hogy nem indul.


És megvan a hiba: a bemenet után van egy T6.3A/250V biztosíték, ami kiégett.

2016. márc. 23. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!